deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Uprchlý vězeň se skrýval v Hodoníně u přístaviště: Po dvou týdnech policisté dopadli 39letého muže, který na konci července utekl z pracoviště v Hustopečích.
Díky tobě byly naše životy lepší, říká Travolta: Osobnosti truchlí nad smrtí Olivie Newton-Johnové, která ztvárnila roli Sandy v muzikálu Pomáda.
Běluhu přesunou do nádrže se slanou vodou: Zvíře uvízlé v řece Seině nakonec do moře neodvezou. V nádrži ji prohlédnou a ošetří odborníci.
Zpátky za mříže: Třiapadesátiletý recidivista z ciziny začal po propuštění z vězení okamžitě znovu vykrádat kanceláře v Brně.
V Praze chybí stovky řidičů městské dopravy: Dopravní podnik chystá další informační den, který by měl nováčky nalákat.
Proslavil se roláky pro Steva Jobse: Ve věku 84 let zemřel japonský módní návrhář Issey Miyake.
V 84 letech youtuberem: Bývalý učitel Zdeněk Zajfrt z Nechanic na Hradecku lituje, že nenatáčel už v mládí.
Otisk náboženství v krajině: Vychutnejte si krásu baroka na křížové cestě v Rudě. Od roku 2018 je poutní cesta národní kulturní památkou.
Voda si vyžádala další smrt: Nejméně 8 lidí už zemřelo při přívalových deštích, které zaplavily Soul.
Výroba masa ve druhém čtvrtletí mírně klesla: Meziročně se snížila o 2,7 % na 113 089 tun. Nejvíce klesla výroba hovězího masa, nejméně drůbežího.
Severočeský Faust neboli doktor Kytl Letní Deník
Po zázračném doktoru z Krásné zůstaly pověsti i tajemná kniha.
Česká stopa v Londýně: Lešení použité při opravách Big Banu mělo 24 tisíc součástí a bylo vyrobené i z karvinských trubek.
Uspával kolegyně, pak se na nich ukájel: Soud osmapadesátiletému Luboši Vočadloovi z Plzně potvrdil čtyři roky vězení.
Nadějný pokrok v léčbě rakoviny kůže: Vědci zkouší izolovat nebezpečný gen. To zvyšuje naději na nové způsoby léčby melanomu.
Severočeský Faust: Po zázračném doktoru z Krásné zůstaly pověsti i tajemná kniha.
Ezra Miller obviněn z trestného činu ve Vermontu: Obvinění z vloupání do domu ve Stamfordu je poslední z řady incidentů do nichž se herec zapletl.
Situace v Českém Švýcarsku: Hasiči objevili pomocí dronů s termokamerami několik ohnisek, která likvidují. Zbývá už uhasit jen 100 hektarů.
Má sloužit pouze k civilním účelům: Ruská raketa Sojuz dnes vynesla na oběžnou dráhu íránský satelit.
Prověří odložení případu: Vrchní státní zastupitelství v Praze si vyžádalo spis k reklamní větvi kauzy Čapí hnízdo, uvedl iROZHLAS.
Běluha severní zabloudila do Seiny: Francouzské úřady zvažují, že ji převezou zpět do oceánu.
Brzy bude hotovo: Opravy věže kostela Všech svatých v Litoměřicích finišují. V plné kráse se opět ukáže v polovině srpna.
Natočili útok kosatek na velkého bílého žraloka: Video potvrzuje teorii, že žraloky vytlačují z jejich typického prostředí u pobřeží Jihoafrické republiky právě kosatky.
Stará řemesla Šumavy se vrací: Po covidových letech opět plně ožila ve Stožci. Děti si vyzkoušeli vyrábět z ovčí vlny či příst na kolovratu.
Našli i mnohonožku s více než 1000 nohami: Australští vědci popsali 139 nových druhů zvířat, včetně mravence, který hlídá housenky.
Mrazivá svědectví dětí z gangů v Kolumbii: Učí děti svazovat a zabíjet lidi. Někteří bývalí členové poskytli svědectví novinářům stanice BBC.