deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Slova Jense Stoltenberga: NATO je připraveno posílit svou vojenskou přítomnost ve východní Evropě. Aliance je dál otevřená i dialogu s Moskvou.
Ukradený poklad: V Drážďanech začal proces s šesticí podezřelých z krádeže historických šperků v drážďanské klenotnici Grünes Gewölb.
Znovu nakažení: Opakovaně pozitivní test už měli 3 ze 100 nakažených v ČR. Většina z nich se znovu nakazila od začátku letošního roku.
Poděkování Ukrajiny: Velvyslanec Jevhen Perebyjnis z Ukrajiny poděkoval Česku za morální i konkrétní podporu v konfliktu s Ruskem.
Minnie v nových šatech: Ve skutečnosti dostala Disney ikona místo šatů modrý kalhotový kostým. Ten navrhla dcera zpěváka Paula McCartneyho.
Alena Schillerová: Ministerstvo financí za působení tehdejší ministryně zaplatilo za profesionálního fotografy skoro 2 miliony korun.
Připoutaná k topení: Policisté v Praze zachránili z hořícího bytu ženu připoutanou k topení. Vypadá to, že se pokusila o sebevraždu.
Divoké počasí zůstane: Silný vítr zůstane i o víkendu. Večer se sice přechodně utiší, ale od rána bude opět postupně od západu zesilovat.
Olympiáda v Pekingu: Premiér Petr Fiala při jednání s Českým olympijským výborem potvrdil, že na olympijské hry nepojede nikdo z členů vlády.
Nový italský prezident: V pátém kole voleb zřejmě skupina pravicových stran hlasuje pro šéfku horní komory parlamentu Elisabettu Casellatiovou.
Nezákonná opatření: Kontrola očkování nebo testu na koronavirus na akcích nebyla podle Nejvyššího správního soudu dostatečně odůvodněná.
Naštvaný kolemjdoucí: Neznámá osoba hodila kámen po projíždějícím vlaku z Českého Těšína. Nikoho nezranila a už je v policejní cele
Z pekla štěstí: Žena při pokusu naskočit do rozjetého vlaku na nádraží ve sloveské Trnavě spadla pod soupravu. Vyvázla bez zranění.
Omikron v dopravě: Nejen Brno zápolí s příliš vysokou nemocností řidičů kvůli variantě omikron. V Pardubicích řídí i právníci a důchodci.
Analýza akčních letáků: Podle ní v letácích ze základních potravin meziročně nejvíce vzrostla cena brambor, a to o 55 % na asi 13 korun za kilo.
Šance na Olympiádě: Většina bookmakerů věří v zisk tří medailí pro českou národní reprezentaci. Ve vyšší číslo nedoufají ani sázkaři.
Cvičení proti demenci: Už několikrát vědci dokázali, že cvičení má pozitivní vliv téměř na každý orgán v těle. Zlepšuje tělesný i duševní stav.
Pandemie a vojenský převrat: Kvůli kombinovanému šoku z těchto dvou událostí ztratil Myanmar v roce 2021 1,6 milionu pracovních míst.
Obnovitelné zdroje ČR: Jejich nevyužitý potenciál je podle ekologů obrovský. Je tím prý dán i jejich malý podíl na celkové výrobě elektřiny.
Milionový podvod: Muž lidem nabízel výhodné investice do dluhopisů. Poškodil přes sto lidí a způsobil škodu téměř 47 milionů korun.
Policejní prezident: Na tuto pozici doporučila poradní komise Vítu Rakušanovi náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška.
Polsko a Rumunsko: Země se od pondělí na takzvané mapě cestovatele posunou do tmavě červené kategorie s velmi vysokou mírou rizika nákazy.
Elektromobil ID.5: Ve Cvikově už Volkswagen vyrábí pouze elektrická auta. Minulý týden začaly výrobní linky sjíždět první kusy modelu ID.5.
Jednání u sousedů: Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek ze STANu v pondělí navštíví Slovensko, kde bude jednat o předsednictví.
Láska k hudbě: O tom vypráví píseň kladenského hudebníka Jary Taubera a rokera Petra Jandy. Vydali ji po společném turné v zahraničí.