deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Iveco Czech Republic: Společnost z Vysokého Mýta na Orlickoústecku loni vyrobila 4365 autobusů, což je méně než předchozí období.
Revoluce v létání: Budoucí roky přinesou množství změň v letecké dopravě. Jednou bude i to, že i ta největší ledala bude řídit jeden pilot.
Socha se nevrátí: Ústavní soud odmítl stížnost muže, který chtěl vrátit sovětského maršála Ivana Koněva na náměstí Interbrigády v Praze.
Strach ze špionáže: USA zrušilo licenci čínské telekomunikační společnosti China Unicom, která v Americe poskytuje své služby už 20 let.
Budoucnost hospodářství: Ministerstvo zemědělství dnes poslalo Evropské komisi návrh Strategického plánu Společné zemědělské politiky.
Hnutí SPD: Bude obstruovat zavedení korespodenční volby poslanců a prezidenta a stejně tak i novelu pandemického zákona.
Pokles německého DPH: Hrubý domácí produkt Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta.
Autobus ve sněhu: Asi dvacet lidí uvízlo ráno v autobusu v zasněženém příkopu mezi Krásenskem a Podomím na pomezí Vyškovska a Blanenska.
Severní Korea: Země potvrdila, že tento týden testovala modernizované řízené střely s dlouhým doletem a hlavice taktické řízené střely.
Zisky rostou: Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za rok 2021 čistý zisk 6,62 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 39,1 %.
Lepší lyžování: Ve Špindlerově Mlýně postaví parkovací dům na jehož střeše vzniknou nástupní stanice lanovek k novým sjezdovkám.
Rusko: Nechtějí válku, ale nedovolí, aby byly ignorovány jejich bezpečnostní zájmy, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavro.
Střelba na Litoměřicku: Dva muži se při hádce rozvášnili natolik, že jednoho z nich z místa odvezli záchranáři do nemocnice se střelnou ránou.
Skladatel Philip Glass: K oslavám 85. narozenin jednoho z nejuznávanějších žijících hudebních skladatelů se připojí i Filharmonie Brno.
Zahájení Olympiády: Čínský prezident Si Ťin-pching se zúčastní slavnostního zahájení zimních olympijských her v Pekingu, pozvaný je i Putin.
Dezinformace o očkování: Zpráva, že britská policie vyšetřuje hrozbu vakcíny mRNA a že soud v Haagu už má spis o ohrožování zdraví je falešná.
Podplukovník Paul-Henri Damiba: Nový vojenský vůdce Burkiny Faso řekl, že se země vrátí k ústavnímu pořádku, až budou vhodné podmínky.
Sněhová pokrývka Moravy: Zásoby vody ve sněhu v povodí Moravy jsou podle vodohospodářů nízké, nedosahují ani poloviny průměrných hodnot.
IV. železniční koridor: Správa železnic letos zprovozní v jižních Čechách jeho dva úseky, a to Sudoměřice - Votice a Soběslav - Doubí.
Nejen první pomoc: Jihomoravští záchranáři a kolegové z IZS trénují záchranu života v unikátním vzdělávacím středisku v Bohunicích v Brně.
Nebezpečný vichr: Silný vítr v Krkonoších zastavil kabinovou lanovku na Sněžku a čtyřsedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Medvědín.
Korupční kauza: Ústavní soud odmítl stížnost středočeského bývalého hejtmana Ratha, udělal tak poslední tečku za první větví jeho kauzy.
Francie na vrcholu: Francouzská ekonomika díky oživení po koronavirové krizi loni vzrostla o sedm procent. Je to nejvíce za 52 let.
Z transu za mříže: Za pořádání šamanských rituálů ve svém domě dostali polští manželé žijící na Novojíčínsku 8,5 a 5 let vězení.
Rakety v Iráku: Na irácké letiště v pátek za úsvitu dopadlo šet raket. Podle zdrojů sice způsobily škody, ale nikoho nezranily.