deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Nejlepší víno: Vítězem dvacátého ročníku Vinařství roku 2021 je Reisten z Pavlova na Břeclavku. Pořadí vyhlásili v brněnské Hvězdárně.
Hrozba z Ruska: Británie varovala velké firmy, aby posílily obranu proti možným ruským kybernetickým útokům.
Zlepšené Odry: Město by mělo zavést různá zlepšení a zatraktivnění turistických zajímavostí jako je například Flascharův důl.
Air Tag proti stalkerům: Apple vydal příručku, ve které uživatelům vysvětluje, jak mohou sebe a svá data z nového výrobku udržet v bezpečí.
První místo: Japonská automobilka Toyota opět předstihla Volkswagen a je druhým rokem po sobě největším prodejcem aut na světě.
Desítky mrtvých: Bičující větry a přívalové deště tropické bouře Any zabily téměř 80 lidí na Madagaskaru, v Mozambiku a Malawi.
Rittenhouse kauza: Kyle Rittenhouse chce od soudu získat zpět zbraň, se kterou zabil tři lidi při protestu v Kenoshe. Zbraň plánuje zničit.
Nocebo efetk: Ten funguje v případě očkování, kdy se pacienti bojí negativních vlivů vakcíny a tím si je přivedou. Jde o opak placeba.
Sledovací algoritmus: Elon Musk nabídl mladíkovi v přepočtu přes 100 000 korun, aby smazal twitterový účet, který sleduje jeho soukromé lety.
Signály z vesmíru: Vědci zachytili neznámé signály vzdálené 4000 světelných let od Země, které se objevují každých 18 minut.
Liberec pod ledem: Řidiči v Libereckém kraji jezdí se zvýšenou opatrností. Mohou potkat sněžení, vítr, sněhové jazyky i spadlé stromy.
Brno na hraně: Dopravní podnik se potýká s nemocnými řidiči. Zvládají to jen díky brigádníkům a ochotě zdravých řidičů jezdit přesčas.
Bezinfekční ostrov: Kiribati bylo jedno z posledních míst, kde neměli za poslední dva roky žádné nakažené. Virus se už dostal i mezi ně.
Neočkovaní vs očkovaní: Ve Francii se vede vášnivá debata o nároku neočkovaných na nemocniční léčbu covidu-19 hrazenou zdravotním pojištěním.
Líné třídění odpadů: Podle posledního průzkumu společnosti EKOLAMP nejsou lidé v Královéhradeckém kraji ochotni s odpadem ujít ani 300 metrů.
Robot na útěku: Kuriózní případ zažili v lahůdkářství v rakouském městě Wieselburg, když jim začátkem týdne "uprchl" vysavač Fluffy.
USA chce zasáhnout: Rada bezpečnosti OSN se nejspíše bude poprvé věnovat současné krizi kolem Ukrajiny, která čelí hrozbě ruské invaze.
Průšvih v Chomoutově: Oprava Aquasvěta se prodraží o desítky milionů korun. Cena se může vyšplhat až na 50 milionů. Město chce proto soud.
Amerika vrací úder: USA plánuje odpověď na výhružné kroky Ruska. Zapojují i evropské spojence prezidenta Bidena.
Dluhy znovu s úroky: Po 3 měsících končí takzvané milostivé léto. Cílem bylo umožnit lidem zbavit se exekucí na dluhy u veřejných institucí.
Omikron na školách: Tato mutace koronaviru už dolehla i na školy na Berounsku. Některé školy mívají za týden v karanténě i několik tříd.
Covid na druhou: V Česku se objevilo rekordních 16 248 opakovaných nákaz, které nejsou započítávány do denního přírůstku nakažených.
Korona v Neměcku: Včera přibylo 190 148 nově nakažených koronavirem. Na nový rekord vzrostla sedmidenní incidence, která činí 1073,0.
Korona v Česku: Ve čtvrtek přibylo v Česku 34 740 nových případů nákazy koronavirem, což bylo o 29 % více než před týdnem.
Koho na Hrad: Před čtyřmi lety si Češi zvolili za prezidenta Zemana. Podívejte se, kdo by mohl na prezidentském křesle sedět po něm.