Byl setkáním odborníků i veřejnosti. Vystavovala na něm většina velkých softwarových firem a byl opravdu reprezentativní.

V posledních letech se to však postupně měnilo, až se loni Invex stal jen jakýmsi veletrhem pro veletrh. Setkáním odborníků, o které veřejnost zcela ztratila zájem.

Možná se našel někdo, kdo na něj zabrouzdal kvůli jeho názvu a historii, ale pak jen marně hledal to, co důvěrně znal z předchozích návštěv.

Na loňský Invex přijelo o třetinu vystavovatelů méně než na ten předchozí a milionové expozice, které dříve lákaly davy Brňanů i lidí z okolí, už nebyly prakticky žádné.

Invex se ale nestal obětí současné hospodářské krize, ta ostatně informační technologie postihla poměrně málo.

Invex se stal obětí sebe sama. Svého zaměření a oboru, na nějž se zaměřil. V oboru informačních technologií totiž přestaly mít velké veletrhy smysl. Vymyslet a připravit expozici totiž nějakou chvíli trvá. A ta chvíle je příliš dlouhá na to, aby v momentě, kdy firma své novinky ukáže zájemcům, nebyly tyto novinky tak staré jako včerejší zprávy.

Invex se stal obětí rychlosti vývoje v oboru. Několik let mohl žít ze zvýšeného zájmu lidí, kteří objevili svět počítačů. Teď už se vystavovatelům nevyplatí nákladné stánky za statisíce a mnohdy ani vůbec přijet. Invex tedy končí. A současná hospodářská krize možná zaručí, že nebude z veletrhů na brněnském výstavišti jediný.