Nikdo jiný na radnici naštěstí tento přístup nepodporuje. Proč bychom měli ze svých daní podporovat hokejový klub a jeho hráče? Ten stejný klub, mezi jehož sponzory figuruje stavební firma Přemysla Veselého, který pravděpodobně dával úplatky brněnské ODS? Ten stejný klub, v jehož čele stojí ekonomický náměstek brněnských veletrhů, jehož nový pavilon staví firma, která Kometu sponzoruje? Vrcholový sport je moc pěkná záležitost. Kromě obdivuhodných výkonů chlapíků na bruslích a s hokejkami, kteří se snaží dostrkat puk do soupeřovy branky, ale často zaslouží víc pozornosti obdivuhodné výkony manažerů, kteří přetahují hráče, hledají sponzory a přesvědčují finanční partnery.

Sport je byznys jako každý jiný. A kapitalismus by se měl vyznačovat hlavně snahou umenšit podíl státu, potažmo měst, ve firmách a společnostech. Trh by si měl poradit sám. Pokud zanikají malé firmy, krachují drobní podnikatelé a hroutí se živnostníci, stát ani město se nepředřou, aby je zachránili. Na zdi u truhláře, který ovšem k rozvoji společnosti přispěje víc než chlapík s hokejkou, se logo nebo něčí jméno totiž nevyjímá tak dobře. Fotografie s řadovým řemeslníkem se nevěší na stěnu v kanceláři. Na rozdíl od těch hokejových.

Pokud jde městu o to, aby z Brna nezmizel hokej, mělo by nejdřív rozkrýt všechny podivné sponzorské praktiky s ním spojené. Pokud by koupilo třetinu akcií, muselo by se samo stát jejich součástí. Jako třetinový akcionář jim nezabrání. V kapitalismu existuje podnikání, které potřebuje státní podporu nebo pobídku. Hokej to ale není.