Je to deset let a brněnští muslimové měli nejen první svatý stánek ve městě, ale v celé republice. A mešita v Brně je věc, kvůli níž je možné být na naše město hrdý.V době, kdy v euroamerické společnosti vládne hysterie kvůli islámskému terorismu a ve jménu hypotetického rizika teroristického útoku úřady po celém světě obtěžují například při cestování lidi, jsme se v Brně přesvědčili, jak to s muslimy vlastně je.
Za deset let se ve městě nestal žádný incident, šarvátka či jen výhrůžka, jejíž původ by odkazoval k brněnské muslimské komunitě. Naopak. Vynořilo se hned několik provokací, které se snažily muslimy urazit.
Mešita ve Vídeňské ulici vzbudila před deseti lety pozdvižení a úředníci jí zakázali minaret. Teď chtějí muslimové v Brně další svatostánek. Snad všechny mocipány, kteří o nové stavbě budou rozhodovat, těch deset let klidného soužití přesvědčilo, že minaret nebude na škodu. A ať z něj muezzin klidně svolává věřící. V kostelech přece v neděli také bijí zvony.
Ti, kteří tvrdí, že je islám nenávistné náboženství, které nedovoluje křesťanské kostely, je nenávistný a nevzdělaný fanatik. Každý, kdo byl na Blízkém východě ví, že tam křesťanské kostely jsou. Všude jsou lidé hodní a zlí a nezáleží, zda jsou křesťané, židé či muslimové. Je dobře, že to Brňané pochopili a dali muslimům šanci. Poděkování patří těm, kteří mešitu povolili, ale také brněnským muslimům. Že dali lidem ve městě vědět, že žít s nimi pohromadě je příjemné a není se čeho bát. Naopak.
Díky nám všem, že máme multikulturní Brno.