Je to v každém případě zpráva týdne, překvapení, které muselo potěšit každého alespoň trochu sportovního Brňana.
A navíc, tak by fotbal měl vypadat. Napětí, hrdinské výkony a hlavně žádné násilí přitroublých vyholenců.

Jak by naopak neměl vypadat výkon politické funkce předvádí už téměř rok starosta městské části Brno­střed Michal Bortel. Tragikomická figura, mladík s nulovými životními zkušenostmi, který nikdy nic nedokázal, kromě pořádné ostudy.
Zdá se, že ho nejsilnější občanští demokraté potřebují jen proto, aby se nikdo na radnici moc nevrtal v jejich průšvizích z předchozího volebního období. Je to dost nechutná situace, ale překvapí to už vůbec v české politice někoho? Když vládu tvoří lidé slušní jako Topolánek, zásadoví jako Bursík a věrohodní jako Čunek? V Bortelovi to máme vlastně všechno v jednom.

Nezbývá, než Brněnské sociální demokracii k takovému představiteli gratulovat. A vlastně podle řady svědectví jednu věc umí dokonale. Pořádně se setnout. Nezletilí jezevčíci by se mu každopádně měli raději klidit z cesty.

Naštěstí Brno reprezentují i lidé z trošku jinačích intelektuálních a profesních pater. Patří mezi ně i chirurg Tomáš Kára. Na americké Mayo klinice dostal cenu za vynikající výzkum. O kvalitě této instituce nejlépe vypovídá to, že se tam léčí američtí prezidenti a celebrity. Doma však není nikdo prorokem. A tak ačkoliv Kára přivedl experty z Mayo až do Brna a chystá s nimi projekt mezinárodního klinického centra, ministerstvo zdravotnictví vedené dalším Brňanem Tomášem Julínkem se s ním prostě nebaví a chystá si projekt po svém.

Rušič nemocnic Julínek tak podle všeho dosáhne dalšího skvělého úspěchu. Ztroskotá spolupráci, o kterou by měly zájem snad všechny evropské země. Ačkoliv tvrdí pravý opak. Uvidíme, jak to dopadne a co nakonec Julínek Brnu přinese. Kára jako špičkový expert zaměstnaný ve Spojených státech se o sebe jistě postará.

Brněnským pacientům tváří v tvář Julínkovým plánům nezbývá než doufat, že všechno dobře dopadne. A nebo zbohatnout, aby měli na doktory, co utíkají do ciziny. Což se už několika jihomoravanům podařilo díky hazardu. A další se o to zoufale snaží. Ovšem logika sázení je neúprosná. Pár vyhraje, ostatní tratí. A o největší zoufalce se nakonec musí postarat psychiatři.

Mozná je lepší všechny starosti pustit z hlavy a jít se někam pobavit. Třeba si zatančit. A i tuto cestu volí stále více jihomoravanů. Taneční školy praskají ve švech. Takže jedna věc je jistá. Brno podle všeho čeká ještě pořádný tanec.