Na silnicích jsou nehody na programu denně. Srážka tramvaje s trolejbusem je však výjimečná. V pondělí při ní přišel o život člověk, řada dalších cestujících utrpěla zranění. Jak už to bývá, okamžitě se šířily spekulace, kdo za havárii může. Šeptanda dokonce zvěstovala, že ji nepřežil také jeden ze zraněných v nemocnici.

Je to smutné zjištění. Jako by někteří lidé chtěli být za každou cenu zajímaví, jako by je těšilo, že zase jednou mohou být posly exkluzivních zpráv. Čím černějších, tím lepších. Co na tom, že nepravdivých a v podstatě lživých? Ještě štěstí, že se tyto informace – tedy snad – nedonesly až ke zraněným v nemocnicích.

Co se týká nemocnic, mohou mít nejrůznější problémy. A nejen pokud jde o léčení pacientů. Ve znojemské teď řešili případ, který chtě nechtě nutí člověka k pousmání. Skupina žen, některé i s dětmi, tam chodila navštěvovat hospitalizovaného příbuzného. Šikulky si zřejmě řekly, že mohou spojit potřebné s užitečným, navíc si rychle a pohodlně vydělat. Jinak se jejich nabídka sexu pacientům za dvě stě korun vysvětlit nedá.

Těžko říct, zda někteří z hospitalizovaných na neobvyklou léčebnou kúru přistoupili. A pokud ano, jestli jim pomohla, nebo naopak přitížila. Jisté je jen to, že vedení nemocnice pro tuto aktivitu pochopení nemělo.

Pochopení nemají ani mnozí lidé, kteří se už těší na letní plavání u Sokolského koupaliště na Brněnské přehradě. Vadí jim plány jistého investora, který tam chce postavit speciální lanovku sloužící vodním lyžařům. Lze se jim divit? Sotva se alespoň trochu podařilo nazelenalou vodu v nádrži vyčistit, už jim chce někdo možnost příjemného koupání sebrat. Odpůrci zatím našli zastánce v hygienicích. Jenže vodní lyžaři se na přehradě časem pravděpodobně stejně objeví. Je jen otázka kde.

Na každou otázku existuje odpověď. Více či méně uspokojivá. Pokud se někdo ptá, jak se od června může také dostat z Blanska do Moravského krasu, dozví se, že Krasobusem. O tom, zda bude tento dopravní prostředek krásný, iniciátoři novinky nemluví. Zdůrazňují, že má posloužit turistům a jízdenky je potřeba koupit předem. Řidič prý je nikomu neprodá. I proto, že je mít zkrátka nebude. Snad nebudou mít brzy po náladě také zájemci o cestu Krasobusem, jehož podobu organizátoři dopravy zatím důsledně tají.

Brněnští strážníci snad netají nic. Ani to, kde jsou v současnosti umístěné kamery, jejichž prostřednictvím sledují dění na nejrůznějších místech krajského města. V tomto týdnu informovali, že svou činnost zefektivní a dosud roztříštěné kamerové systémy sjednotí. Co se děje v Brně, uvidí z takzvaného centra. Z jednoho jediného místa.

Lidem je to zřejmě jedno. Některým však mnohem víc vadí, že je někdo sleduje. Možná časem změní názor. Třeba poté co díky některé z kamer nepřijdou o své auto.

O své auto, bez přispění zloděje, však přišel jistý mladý muž. Zřejmě si chtěl zahrát nebo hrát na strážce zákona. Jeho fabie na první pohled připomínala policejní auto v civilním provedení. Na masce měla falešný radar, na palubní desce maják. Policistům se to samozřejmě nelíbilo, proto na dálnici zasáhli. Zřejmě ještě předtím, než jejich rádoby kolega stačil někoho zastavit a zkasírovat.