VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Všichni zaměstnanci jsou pro nás důležití. Vážíme si jich, říká ředitel Anovčín

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Staví domy, opravuje silnice, dnes už poskytuje komplexní služby od konzultace, návrhu až po realizaci a pozáruční servis. STAVEBNÍ FIRMA PLUS na trhu působí už sedmadvacet let. „Jsme rodinná firma poskytující jistotu a stabilní zaměstnání,“ říká výkonný ředitel společnosti Josef Anovčín.

30.8.2017
SDÍLEJ:

Majitel Jozef Anovčín (uprostřed) se svými dvěma syny mladším Václavem (vlevo) a starším Josefem (vpravo).Foto: STAVEBNÍ FIRMA PLUS

Chováme se odpovědně.Co si představujete pod pojmem společensky odpovědné chování a jak je naplňujete?
Podle mě jde o jednání, které společnost v rámci svých zákonných norem a naše okolí z hlediska zvyklostí a morálky očekává. Od obchodní společnosti se očekává splnění zákonných povinností, závazků vůči zákazníkům , vytváření optimálních podmínek pro práci zaměstnancům a ohleduplnost vůči prostředí, ve kterém pracuje. V neposlední řadě se rovněž očekává určitá míra solidarity s lidmi, kteří potřebují pomoc. Domnívám se, že tato očekávání beze zbytku naplňujeme.

Myslíte také na své zaměstnance? Můžete zmínit konkrétní příklady benefitů, které jim poskytujete?
Na jedné straně vyžadujeme poctivé profesionální výkony, na druhé straně jsme povinni je odpovídajícím způsobem odměnit. Mimo tuto povinnost však motivujeme zaměstnance i benefity. Kromě stravenek organizujeme řadu společenských a sportovních celofiremních akcí, do kterých zapojujeme i naše rodiny. Zároveň se jako tým účastníme i akcí organizovaných jinými subjekty a i zde sklízíme úspěchy. K oddechu nabízíme zaměstnancům pobyt v rekreačním areálu Nemojanský mlýn. Jako novinku jim hodláme v roce 2018 nabídnout program Benefit Plus, který jim umožní využívat nákupních slev u našich partnerských společností. Jsem přesvědčen, že dáváme zřetelně najevo, jak jsou pro nás naši zaměstnanci na všech postech důležití, neboť systém činnosti společnosti je založen na týmové práci. Od zaměstnanců na oplátku přichází loajalita, pracovní nasazení a pocit sounáležitosti s firmou.

Zvyšujete také odbornost svých zaměstnanců? 
Kvalifikovaná práce je základem úspěchu. Bez zvyšování profesionální úrovně našich zaměstnanců bychom si nemohli udržet naše místo na trhu. Proto jsou pravidelná profesní školení, odborná příprava a pracovní výcvik, zejména při práci s novými technologiemi a materiály, trvalou součástí naší práce. Profesní růst vyžadujeme po všech zaměstnancích, takže se například TH pracovníci musí zdokolnalovat v IT dovednostech, aby mohli pracovat s moderním řídícím programem. Zde musím vzpomenout, že STAVEBNÍ FIRMA PLUS je držitelem certifikátu managementu kvality.

Co musí uchazeč o práci ve vaší společnosti splňovat? 
Především musím konstatovat, že dobrých pracovníků, zejména řemeslníků, je na pracovním trhu velmi málo. Přesto klademe na uchazeče značné nároky. Samozřejmostí musí být odborné schopnosti a dovednosti. Vedle toho však požadujeme i kvalitní morální a povahové vlastnosti, protože pracujeme v týmu a je potřeba, aby každý pracovník do týmu zapadal. Za takové situace je naší snahou ve spolupráci s učilišti a školami najít naše budoucí řemeslníky už tam a nabídnout jim práci v našem kolektivu s mnoha dalšími výhodami.

Sídlíte v Hodoníně, vaše působnost je ale daleko širší… 
Těžiště našich prací je opravdu na Hodonínsku. Plyne to z toho, že ze 170 zaměstnanců v hlavním pracovním poměru je většina místních a my jako rodinná firma chceme v tomto regionu zůstat i nadále. Přesto je skutečností, že se náš akční rádius rozšiřuje. Jednak pracuje pro významné partnery naše organizační složka na Slovensku, jednak jsme rozšířili působnost na Břeclavsko a Mikulovsko, kde přináší první výsledky navázaná úzká spolupráce s VHS Břeclav. Mimo to ovšem realizujeme jednotlivé zakázky i mimo náš region, na což jsme jako firma i jako zaměstnanci připraveni.

Soustředíte se spíše na veřejný sektor a velké zakázky, nebo spíše na menší koncové klienty? 
Nemáme důvod je rozlišovat. Pouze reagujeme na zájem o naši práci a ten je větší ze strany soukromých investorů. Rozdíl mezi malými a velkými zakázkami je pouze v tom, že velké stavby vyžadují velké nasazení lidí i techniky, ale všechny je třeba provést stejně zodpovědně a se stejnou péčí o zákazníka. Na toho se soustředíme a i proto jsme například vytvořili program FULL SERVIS, ve kterém nabízíme komplexní služby od úvodní konzultace, tvorby studie a projednání investičního záměru s úřady přes zpracování projektové dokumentace, vyřízení vyjádření a povolení, až po samotnou realizaci stavby a její kolaudaci. Tím ale naše práce nekončí, neboť poskytujeme následný stavební servis a samozřejmě servis záruční a pozáruční. Chceme tím klientovi nabídnout převzetí administrativní zátěže, jistotu pevné ceny, kvalitního díla a servisních služeb od jediného partnera.

Pomáhá STAVEBNÍ FIRMA PLUS i těm, kteří pomoc potřebují? 
Naši pomoc dlouhodobě směrujeme především tam, kde ji potřebují děti nebo hendikepovaní občané a jejich organizace, nebo do sportu a kultury. Zároveň se na nás obrací s žádostmi o pomoc jednotlivci, obce nebo spolky a organizace jako například dobrovolní hasiči. Všem se snažíme vyjít vstříc a s hrdostí musím říct, že pomoc nabízejí i naši jednotliví pracovníci, třeba prostřednictvím projektu Dobrý anděl. Abychom i tuto činnost rozumně koordinovali, založili jsme projekt POMÁHÁME S PLUSEM. V něm chceme cíleně pomáhat těm nejpotřebnějším a jednou z jeho součástí je i stejnojmenná veřejná sbírka. Přispívat může každý. Shromážděné prostředky zdvojnásobíme a použijeme na stanovený účel.

Kde vidíte budoucnost vaší firmy? 
Pokud se nám bude i nadále dařit držet kvalitu a komplexnost služeb, věřím, že si udržíme naši pozici na trhu i v budoucnosti. Naším cílem je silná rodinná firma, poskytující svým partnerům jistotu a zaměstnancům stabilní zaměstnání. Proto není naší ambicí dále růst, ale zaměřit se na zdokonalení systému řízení a kontroly a zvyšování kvality práce.

Autor: Jiří Kosík

30.8.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 15 000 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních fréz Operátor výroby. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt se zaměstnavatelem e-mailem., , Požadavky:, Vyučení v oboru elektro, vyhláška č.50/1978 Sb., Znalost čtení technické výkresové dokumentace, Uživatelská znalost PC, Manuální zručnost. Pracoviště: Mirai intex s.r.o., Tuřanka, č.p. 858, 627 00 Brno 27. Informace: Mgr. Petra Nováková, .

Obchod - Obchod Pokladní 14 900 Kč

Pokladníci v prodejnách Prodavač/ka - pokladní. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt e-mailem: jruzickova@rosamarket.cz nebo telefonicky, Pracovní poměr je na dobu neurčitou, nástup možný ihned, Do stávajícího kolektivu zaměstnanců rádi přijmeme kolegu /gyni, Očekáváme samostatnost, spolehlivost, příjemné vystupování, ochotu učit se novým věcem.. Pracoviště: Rosa market s.r.o. - mozolky, Mozolky, č.p. 1621, 616 00 Brno 16. Informace: Jindřiška Růžičková, +420 606 665 059.

Výroba - Výroba Seřizovači 20 000 Kč

Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obsluha NC a CNC. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt emailem., , Výše nástupní mzdy u uchazečů s praxí bude navýšena dle oborných znalostí a dovedností. , Zaměstnavatel poskytne zaměstnanci nástupní bonus, o jeho výši a vyplácení bude s uchazečem jednáno na přijímacím pohovoru. , , benefity uvedeny na www stránkách firmy, , Místo výkonu práce (adresa): Blanenská 1277/37, 664 34 Kuřim, , , Souhlas zaměstnavatele se zaměstnaneckou kartou.. Pracoviště: Ksk precise motion, a.s., Blanenská, č.p. 1277, 664 34 Kuřim. Informace: Jana Křížová, +420 533 033 710.

Služby - Služby Ostatní služby 20 000 Kč

Pracovníci v pohřebnictví referent/ka provozu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: ŘP sk.B, vítán, praxe min. 3 roky, Nástup možný ihned, Jedná se o práci v kanceláři na Ústředním hřbitově v Brně, pořizování pronájmů hrobových míst, sjednávání ukládání uren, rozptylů a vsypů.. Pracoviště: Správa hřbitovů města brna, p.o., Vídeňská, č.p. 307, 639 00 Brno 39. Informace: Anna Tamášová, +420 543 210 426.


Zápas Zbrojovky proti Jihlavě. Ilustrační foto.
2

Zbrojovka odstartuje druhou ligu s týmem, který jí zpečetil pád

Ilustrační foto.
1

Na náměstí Svobody se tyčí už osm let. Při první generální opravě orloj promažou

Znovuotevřenou Riviéru čekají úpravy. Kvůli špatně viditelným schodům do vody

Brno - Ošklivý pád mohou na brněnském znovuotevřeném koupališti Riviéra způsobit malé schody při vstupu do vody. Podle některých návštěvníků nejdou dobře vidět. „Řešíme to neprodleně a vše by mělo být hotové příští týden,“ uvedl vedoucí provozu Riviéry Petr Mihola.

Dudníky pro dudky. Zoo pomáhá s návratem ohrožených druhů do volné přírody

Brno - Vrátit ohrožené druhy zvířat do volné přírody se prostřednictvím několika projektů snaží brněnská zoo. Na jižní Moravě je díky nim třeba o několik dudků obecných více.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

AKTUALIZOVÁNO

Kometa ulovila mazáka z NHL. Zaujaly mě úspěchy týmu, říká nová posila Mueller

Brno /VIDEO/ - Zkušenosti z NHL i z evropských soutěží. Hokejovou Kometu posílí americký hokejista Peter Mueller. Spojené státy americké reprezentoval na mistrovství světa všech věkových kategorií, z turnaje osmnáctiletých a dvacetiletých má zlato a bronz.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT