U společnosti FRUJO, a. s., působíte už rok. Proč jste si vybral právě tuto firmu? 
Po návratu ze zahraničí jsem si vytyčil cíl – najít si pracovní uplatnění, jež mě bude uspokojovat a splní mé očekávání.
Jelikož jsem v předchozích deseti letech pracoval v potravinářském segmentu, hledal jsem si firmu, která má dobré jméno v okolí, proto jsem oslovil firmu FRUJO, ta všechna kritéria splňuje. V ní jsem dostal možnost pracovat na pozici Area manažer pro obchodní značku TOJE pro Českou i Slovenskou republiku. Tato pozice mě naplňuje a cítím se důležitým článkem jak pro firmu, tak pro koncové zákazníky. Firma TOJE nabízí nejen skvělou kvalitu výrobků, ale i výtečný servis, což je v dnešní době velmi důležité pro zákazníkovu spokojenost. Firma FRUJO se dále pyšní prvotřídním vývojovým oddělením, které dokáže splnit i nejnáročnější požadavky klientů. Naše produkty mají pevnou pozici v různých potravinářských oborech. Odbornost a soustavné vzdělávání zaměstnanců společnosti jsou zárukou vysoké kvality výrobků.

Jak jsme uvedli v úvodu, přes deset let jste pracoval v Irsku. Co vás tam přivedlo a co pak přimělo vrátit se zase zpět?
V roce 2005 jsem se rozhodl odcestovat do irského městečka Galway, kde jsem chtěl získat pracovní zkušenost ze zahraničí a zdokonalit se v angličtině. Ihned po příjezdu jsem si našel práci v hotelu Radisson Blue, kde jsem působil jako Kitchen porter. Po dvouměsíčním oťukávání a procvičení anglických slovíček jsem si začal hledat práci, která by mě bavila a byla přínosem. Po půlroční zkušenosti v Irsku se mi podařilo sehnat práci v uznávané firmě KERRY FOODS, kde jsem pracoval na pozici obchodního zástupce v potravinářském průmyslu (jednalo se o ambulantní prodej). V roce 2010 jsem pak úspěšně absolvoval v této firmě výběrové řízení na stejnou pozici, kterou nyní zastávám ve FRUJU. Na starosti jsem měl obchodní značku Freshways (mlékárenské výrobky a zdravé stravování do škol). V roce 2010 se nám také narodila dcera Nela a v roce 2012 dcera Sára – tedy dvě krásné a zdravé dcery Irského království. V Irsku jsem působil do roku 2016, poté jsem se rozhodl z rodinných důvodů vrátit zpět do České republiky. 

Co jste se v Irsku naučil a které zkušenosti využijete v nynějším působišti?
Zkušenost z „irské mise“ je určitě k nezaplacení, zážitky a krásné vzpomínky mě budou provázet po celý můj život. Byla to skvělá zkušenost, kterou bych doporučil všem čtenářům. Irský obchod a mentalita lidí je postavena na velkém přátelství a důvěryhodnosti všech. Mezi nevyhnutelné vlastnosti dobrého obchodu nejenom v zahraničí patří kvalita a zodpovědnost. V novém působišti bych rád uvítal zodpovědnost a férovou hru od všech zaměstnanců.

Co přesně je vlastně vaší současnou náplní práce?
Mou současnou náplní práce je koordinace obchodních zástupců v České a Slovenské republice v segmentu zmrzlin a nápojů, monitorování trhu, vyhledávání nových příležitostí, analýza a hlášení výsledků, servis pro zákazníky, sledování nejmodernějších trendů ve světě, spokojenost zákazníků.

Které vaše produkty byste našim čtenářům rád představil a jaké chystáte novinky?
Rád bych představil dvě novinky pro sezonu 2018. První novinkou a hitem tohoto léta by měla být zmrzlina Princezna, která svou osvěžující chutí zaujme nejen děti, ale i dospělé. Další novinkou je Černá višeň, jedná se o prémiovou řadu zmrzliny, na níž si pochutná i ten největší gurmán ve zmrzlinách. Současně mám velkou radost z úpravy čokoládové zmrzliny, kde se nám podařilo dosáhnout maximální čokoládové chuti. Takovou byste snad ani neočekávali! Proto bych tímto chtěl poděkovat celému týmu za skvělé novinky, které si pro vás, naše zákazníky, připravili. V segmentu nápoje bych rád upozornil na produktovou řadu Fruit in the bottle, což jsou velmi kvalitní sirupy pro přípravu studených i horkých nápojů. Mají vysoký podíl ovoce, a hlavně jsou bez škodlivých éček a konzervantů, tudíž jsou velmi žádané pro všechny věkové kategorie.

Čeho byste chtěl z pohledu vaší pozice dosáhnout, jaké máte plány?
Ze své pozice bych chtěl dosáhnout hlavně spokojenosti všech zákazníků, aby zmrzlina TOJE chutnala všem a patřila mezi nejkvalitnější zmrzliny nejenom v ČR, ale i v zahraničí. Rád bych prosadil naši skvělou zmrzlinu i do zemí, kde točená zmrzlina ještě není moc žádaná, ale to jenom proto, protože neochutnali právě naši zmrzlinu.

Jak vám ve vašem snažení napomáhá společnost, v níž pracujete?
Moc rád bych poděkoval celému vedení firmy za podporu, kterou mám a díky tomu se mohu soustředit na práci, která mě naplňuje. Poděkování patří samozřejmě i všem kolegům, neboť i oni mají podíl na úspěchu. Dalším důležitým článkem k úspěchu je seberealizace a jistota, kterou mi firma dává. Z vašich slov vyvozujeme, že společnosti FRUJO, a. s., není společensky odpovědné chování cizí. Kterou z aktivit v této oblasti byste rád vyzdvihl? Celý holding Polak International, jehož je FRUJO dceřinou společností, už v loňském roce nastartoval například projekt Zaměstnávání dětí z dětských domovů s cílem pomoci jim orientovat se v té „ostré“ fázi života. Máme díky tomu pracovní posily v hotelu Hoffmeister (naší sesterské firmě) a na léto se těšíme na brigádníky z dětských domovů z okolních měst i tady u nás na Moravě. Nedávno jsme pro ně připravili exkurzi v našich prostorách, kdy se o naší firmě dozvěděli spoustu zajímavostí, napekli si sladkosti a pizzu z našich produktů, a samozřejmě si i osobně natočili naši vynikající zmrzlinu. Podívali se i do výroby a musím říct, že všichni kolegové, kteří se tohoto dne účastnili, si přítomnost brigádníků i jejich doprovodu náramně užili. Věříme, že oni také a rádi se k nám vrátí na letní brigádu nebo i do pracovního poměru. 

KONTAKT:
FRUJO, a. s.
Tvrdonice 710
691 53 Tvrdonice
e-mail: frujo@frujo.cz
www.frujo.cz
www.toje.cz
ww.polak-international.com