VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozhovor

25.11.2012

Bielko: Pochybuji, že si sedláci kupovali koně bez stáje. U aut je to stejné

Brno /ROZHOVOR/ - Odbor dopravy brněnského magistrátu, který vede Vladimír Bielko, připravil nepopulární změny linek hromadné dopravy. Přestože se lidem nelíbí, jsou podle něj kvůli nedostatku peněz v rozpočtu města nutné. Dobrou zprávu má pro cyklisty. Pro příští rok chystá odbor dopravy víc stezek. Naopak řidiči se musí připravit na omezování parkování.

11.11.2012

Slanina: vystřelit si v lese na jelena? To je velký svátek, a ne rutina

Bučovice /ROZHOVOR/ - Přemnožení divočáci vadí zemědělcům, protože jim ničí úrodu. Myslivci ale na zvířata v polích nemohou. Přitom i oni by je rádi stříleli, protože jim dělají škody v lese. Své o tom ví myslivec Marek Slanina z Bučovic na Vyškovsku. Důrazně ale vyvrací rozšířenou představu lidí, že myslivec střílí po všem, co se pohne. Upozorňuje, že lov je složitý a zabere spoustu času.

4.11.2012

Juránek: Obce vědomě povolily výstavbu domů na trase plánovaných silnic

Jižní Morava - Už tři týdny žije Stanislav Juránek v nejistotě, jestli zůstane ve funkci náměstka jihomoravského hejt-mana i v dalších čtyřech letech. Dosud měl na starosti školství a zažil mohutné protesty proti slučování středních škol. „Okamžik pravdy nastane, když ukážete na určitou školu a řeknete, že právě ona se sloučí. V té chvíli se lidé brání: Naši školu ne, ta je nejlepší na světě," říká Juránek.

27.10.2012

Zündorf: Spekulace o výstavišti? Stejné jako když slepec vypráví o barvách

Brno /ROZHOVOR/ - Výstaviště příští rok plánuje ztrátu dvacet milionů korun. Podle ekonomického náměstka Egberta Zündorfa je to mimo jiné proto, že Veletrhy Brno ještě dnes platí za investice z devadesátých let. Aktuální je pro něj jednání o prodeji jednašedesáti procent společnosti, kterou vlastníci nabídli Brnu.

20.10.2012

Nivnická: čtenáři v knihách zapomínají různé věci. Tampony i rybí kost

Brno - Ředitelka Knihovny Jiřího Mahena Libuše Nivnická se už rok potýká s nedostatkem peněz. Přišla o pětinu rozpočtu. Musela proto zavřít čtyři pobočky a omezit půjčovní dobu. Přitom by ráda měla otevřeno do devíti hodin večer i v neděli dopoledne, tak jako v jiných velkých evropských městech. I proto ji víc než obvykle trápí, když čtenáři knihy ničí.

7.10.2012

Hašek: Dohoda o koalici neexistuje, ale proč měnit něco, co funguje?

Jižní Morava /ANKETA/ - Sociální demokraté míří do letošních krajských voleb jako favorité. Průzkumy jim předpovídají zisk kolem třiceti procent hlasů. Stávající hejtman Michal Hašek má velkou šanci své křeslo obhájit. O možných koalicích zatím nechce mluvit, ale nezapomněl na nečekaný rozchod s ODS v polovině volebního období. Další dva roky vládla ČSSD s lidovci.

30.9.2012

Kužel: Příští rok bude v ČR 38 996 policistů. Přesto máme podstav

Brno - Policisté už vědí, kolik jich v příštím roce bude, a jaký budou mít rozpočet. Ředitel jihomoravské policie Tomáš Kužel teď musí změny zapracovat do praxe. Do toho se ale vyrovnává i s novou dočasnou funkcí náměstka policejního prezidenta. Podle něj ale práce na prezidiu není navždy a až skončí, rád by se vrátil na krajské ředitelství.

23.9.2012

Šéf památkářů Kroupa: Naše památky vydělávají jen na českých turistech

Brno - Které památky potřebují opravu nejnutněji? Všechny. Stojí proti nim houby, nezájem zahraničních turistů a byrokracie. Bruselská, i ta česká. Přesto se řediteli brněnské pobočky Národního památkového ústavu Petru Kroupovi podařilo udělat z památek výdělečný podnik.

16.9.2012

Moša: Jde o hodně, proto se obracíme na vládu. Tam mají být ti nejrozumnější

Brno /ROZHOVOR/ - Režiséra, textaře, libretistu a ředitele Městského divadla Brno Stanislava Mošu čeká v nové sezoně hned několik zlomových okamžiků. Na přelomu roku to bude obhájení postu ředitele, o něco dříve pak další kolo jednání kvůli projektu Pomozte svému divadlu.

8.9.2012

Varga: Znojemské vinobraní bude ve znamení číslice dvě

Znojmo /ANKETA/ - Víc koní a víc ohně slibují letos organizátoři návštěvníkům vinobraní ve Znojmě. Dušan Varga připravuje program akce poprvé. Ceny vstupného zůstanou stejné jako loni.

2.9.2012

Děti jsou otevřenější, nebojí se argumentovat, tvrdí učitelka

Brno /ROZHOVOR/ - Učitelka brněnské základní školy Alena Kýrová s dětmi pracuje skoro dvacet let. Tvrdí, že rodiče se jim věnují stále méně, protože dávají přednost kariéře.

18.8.2012

Koukal: Českou vlajkou jsem mával, co mi síly stačily

Brno - Badmintonista brněnských Jehnic přivedl českou výpravu na zahájení olympiády v Londýně jako vlajkonoš. Petr Koukal si atmosféru na zaplněném stadionu užíval.

12.8.2012

Hlaváček: Někteří zemědělci ručí majetkem i domy rodičů

Jižní Morava /ROZHOVOR, ANKETA/ - Zemědělská katastrofa, která nemá v posledních desetiletích obdoby. Tak hodnotí letošní rok předseda představenstva jihomoravské agrární komory Václav Hlaváček.

5.8.2012

Ševčíková: Šest set hříbků? To může nasbírat jen chlap

Brno - Houby jsou její vášní. Proto se vystudovaná psycholožka Hana Ševčíková vrhla na mateřské dovolené na mykologii. Houby sbírá ráda, ale po troškách.

28.7.2012

Kouč Zbrojovky Čuhel: Brno do ligy patří. Teď to musíme dokázat

Brno /ROZHOVOR, ANKETA/ - Bývalý brněnský fotbalista Petr Čuhel dnes večer na hřišti Slovácka zahájí svou premiérovou sezonu v nejvyšší české soutěži jako hlavní kouč.

15.7.2012

Hoderová: Hotový městský okruh? Ideálně v roce 2030

Brno - Před měsícem začala vést brněnský závod státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic. Poté, co se loni sloučil se Správou Brno, přišlo několik změn. Proto teď větší neplánuje. „Nemyslím si, že jsou vždy přínosem. Čekáme spíše jakousi stabilitu ve struktuře i nastavených procesech," říká pověřená ředitelka Věra Hoderová.

1.7.2012

Nejčastější utonutí? Při křeči záklopky je možné se utopit i v brouzdališti

Brno - Na Brněnské přehradě je velitel Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Vladan Vlk jako doma. Občanskému sdružení ale podle něj chybí lidi a peníze. Záchranáři nemají na palivo, doplňování zdravotních pomůcek a jejich motorový člun dosluhuje. I přesto slouží dál. Nejnebezpečnější podle něj je, když někdo na uhřátého člověka stříkne studenou vodu.

24.6.2012

Kobza: Změna územního plánu pro vlastní stavby? Naivní představa

Brno /ROZHOVOR/ - Architekt Radoslav Kobza je generální ředitel firmy Arch.Design, která stojí za řadou významných brněnských staveb, ale také za přípravou územního plánu města. K dokumentu, který plánuje budoucí rozvoj Brna přišlo asi 2 700 připomínek, se kterými se Arch.Design v současnosti vypořádává. Kritické hlasy, které tvrdí, že si firma chystá půdu pro vlastní stavby odmítá.  

10.6.2012

Kudela: V první lize nesmíme dát šanci posměváčkům

Brno - Sportovní ředitel a místopředseda představenstva fotbalové Zbrojovky BrnoZdeněk Kudelasi po postupu do nejvyšší soutěže ze čtvrté příčky uvědomuje zášť rivalů.

3.6.2012

Archeolog Poláček: Ve vývoji Velké Moravy hrál roli i obchod s otroky

Mikulčice /ROZHOVOR, ANKETA/ - Již dvacátým rokem vede archeologický výzkum na velkomoravském hradišti v Mikulčicích na Hodonínsku. Pokračuje v práci velkých archeologů Josefa Poulíka a Zdeňka Klanici. Na Valech zažil dvě velké povodně a tragický požár. Nyní Lumíra Poláčka čeká stěhování do nové základny za devadesát milionů korun.

27.5.2012

Martina Jandlová: Účastí jsme předstihli i zakládající Rakousko

Brno - Plné kostely. V ateistickém Česku je to neobvyklé. Přesto davy návštěvníků už počtvrté láká Noc kostelů. Brány chrámů se otevřou příští pátek večer. Deset minut před šestou hodinou se rozezní zvony všech zúčastněných kostelů. „Nejdelší fronty bývají u svatého Jakuba v Brně," říká mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

19.5.2012

Slavista Pospíšil: Kromě hokeje jsme k vlastnímu národu laxní

Brno /ROZHOVOR/ - V pondělí oslavil šedesáté narozeniny profesor Ivo Pospíšil, jeden z největších českých odborníků na slovanské jazyky. Budoucnost češtiny podle něj nemusí být růžová.

13.5.2012

Architekt: Lezl jsem pod postel, abych se něco přiučil

Brno /ROZHOVOR/ - Architekt Ondřej Kukral je hlavním projektantem hotelu Grandezza na Zelném trhu v Brně. Chátrajícím historickým budovám vrací duši. Inspiruje se u konkurence.

29.4.2012

Lednická kastelánka: U památek je jakékoliv množství peněz málo

Lednice /ROZHOVOR/ - Kastelánka Ivana Holásková prožila v lednickém zámku většinu života. Je za ní vidět kus práce. Nyní ji zaměstnává znovuzprovoznění barokní kašny a obnova parku.

22.4.2012

Polárník Kapler: Na expedici se ládujeme antarktickými utopenci

Brno - Člen expedice na Antarktidě musí být fyzicky i psychicky připravený. Počasí se neustále mění. Může nás zasypat lavina nebo se pod námi propadnout led, tvrdí správce české vědecké antarktické stanice brněnské Masarykovy univerzity Pavel Kapler. Vzpomíná, jak se jednou plavil na lodi a kvůli špatnému počasí neviděl na cestu. Jeho jediným pomocníkem byl navigační systém.

14.4.2012

Skoumalová: Muži jsou příliš hrdí. Zatají, že je někdo týrá

Brno /ANKETA/ - Šéfka policejního oddělení pro domácí násilí Alena Skoumalová se setkává nejčastěji se ženami jako oběťmi týrání. Některé muže podle ní partnerky ale také trápí.

8.4.2012

Malérečka Pivodová: Můj život jsou nikdy nekončící Velikonoce

Borkovany /ROZHOVOR/ - Malérečka Marie Pivodová z Borkovan na Břeclavsku vyrábí kraslice od mala. Naučila ji to její matka. Od té doby si nedokáže život bez kraslic představit.

1.4.2012

Koryčánek: Odmítám, aby Dům umění s městem bojoval

Brno /ANKETA/ - Když se magistrát rozhodl  vypsat  výběrové  řízení na místo Rostislava Koryčánka, vyvolalo to podle některých odborníků dojem, že chce město pro Dům umění jiného ředitele. Ředitele, který na úkor kvality výstav přiláká do sálů davy návštěvníků. Ředitele, který o problémech nediskutuje a tváří se, že nejsou. O vyhlášení konkurzu se Koryčánek dozvěděl zprostředkovaně.

25.3.2012

Soukeník: Rezignace ministra Dobeše nás neobměkčí. Přitvrdíme

Brno - Jako dítě byl skautem. Díky tomu si uvědomil, že je důležité být aktivním studentem. Kandidoval proto do akademického senátu Masarykovy univerzity v Brně. Nyní je Petr Soukeník mluvčím studentských protestů, které bojují proti ministerskému návrhu reformy vysokého školství.

18.3.2012

K oboru mě přivedla třída plná děvčat, říká šéf hotelu Barceló

Brno - Cestovní ruch začal Alejandro Martín Álvarez studovat proto, že na škole bylo hodně dívek. Branži ale zůstal věrný a 20. února otevřel na Šilingrově náměstí v Brně hotel z řetězce Barceló se sto devatenácti pokoji. Předcházely tomu ale spory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT