Kdo je Michael Schmidt
• Narodil se v roce 1992 v Brně. Je ženatý.
• Vystudoval magisterský stupeň oboru sociální pedagogika.
• Lektorské práci v oblasti prevence se věnuje šest let.
• Je lektor projektu Drug free Brno, které funguje zhruba rok a půl. Spadá pod Centrum prevence v Brně, Společnosti Podané ruce.
• Ve volném čase se věnuje hraní divadla, práci s loutkou, práci se staršími lidmi nebo moderování.

Které drogy berou studenti nejčastěji?

Hodně marihuanu, která se u středoškoláků stává normou. Také extázi a MDMA, které jsou rozšířené na diskotékách. Oblíbené jsou i lysohlávky. Většinou je neužívají pravidelně, ale experimentují a právě v tomto případě je náš program důležitý.

Je pro nezletilé také stále problém alkohol?

Pracujeme s kritickým užíváním drog, mezi ně tedy alkohol spadá. Ve skupinách mladistvých ve věku od patnácti do devatenácti let, se kterými pracujeme, je pro jedince normální pít dvakrát týdně. K tomu se potom přidružují další zkušenosti. Je pro nás pak velice těžké pracovat s tématy, která berou jako normální, protože vidí pít rodiče na oslavách a podobně. Všímám si také, že kouření cigaret se objevuje v menší míře.

Co za rok a půl působení u studentů pozorujete?

Dětem často chybí údaje o rizicích a negativech. Snažíme se neútočit, ale doplnit znalosti. Vidíme, že jsou opravdu lační po informacích. Často se nedostaneme ani k naplánovaným aktivitám, protože nás studenti zahrnují enormním počtem dotazů.

CELÝ ROZHOVOR SI PŘEČTĚTE V ZÍTŘEJŠÍM (29.6.) TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.