Restauraci hodnotil pro další díl seriálu Brněnského deníku Rovnost kuchař z restaurace Borgo Agnese Ivo Ševčík. A nešetřil chválou.

I když ani jemu se poloha podniku nezdá. Trochu mu vadí i větší teplo v restauraci. Pak ale už následují jen přednosti. Restaurace je jednoduše a čistě zařízená. Na baru, zdi a jednom stole se opakuje motiv stylizovaného rajčete, které má ve znaku. Kuchyně je otevřená, a přesto neobtěžu-je pachem. „Je to i tím, že restaurace má v nabídce jen málo smažených jídel," chválí.

Tomato Fresh Restaurant se pyšní vynikajícími jídly. Jeho nevýhoda je jen to, že cesta k němu je pro pěší návštěvníky příliš dlouhá

Číšník se ke stolu přitočí hned po usednutí hostů. Podává lístky a zároveň omlouvá, že restaurace nemá v nabídce telecí líčka, která avizuje ve starém jídelním lístku.

Jiný problém v něm ale není. V každé kategorii je pár jídel. „Tak to je správné. Jídelní lístek nemá být čtení na dlouhé zimní večery," konstatuje Ševčík.

Candát a králík

Jako předkrm si objednává poloviční porci citronového rizota a jako hlavní chod candáta s kuskusem a červenou řepou. Druhé objednané jídlo je rozpékaný kozí sýr ve slanině a jako hlavní chod králičí roláda s tymiánovými šťouchanými bramborami.

Brzy po objednávce přichází číšník a nabízí pozornost podniku. Pomazánku s pečivem. „Pečivo si dělají buď vlastní, nebo mají skvělého dodavatele. Pokud tak bude kuchař pokračovat, máme se na co těšit," předvídá Ševčík.

Za okamžik dorazí předkrm. Kuchař ochutnává rizoto. „Jsem spokojený. Za takové rizoto by se nemusel stydět ani Ital," libuje si Ševčík.

Také kozí sýr s mandlemi a ve slanině je výborný. Jen by místo dvou rolek stačila jedna. „Je to ústupek českému konzumentovi, který si dá předkrm třeba jako hlavní jídlo," krčí rameny kuchař.

Zároveň vítá to, že se obsluha nedopustila prohřešku a talíře sklidila až poté, co dojedli oba dva hosté.

Ani na hlavní jídlo není třeba dlouho čekat. Ševčík ochutnává candáta s kuskusem a grilovaným fenyklem a opět nemá nic jiného než chválu. „Je dlouho dělaný na straně s kůží. A na druhé ani do zlatova. To je správně," vysvětluje gastronom.

Je rád i za to, že dostal rybí příbor. „To moc obvyklé není. Bohužel ale s nožem na ryby nejde moc řezat grilovaný fenykl, je moc tuhý," vytýká.

Přesto však má po jídle pro obsluhu jediné slovo. „Vynikající," odpovídá na otázku, zda chutnalo.

Stejně tak lze hodnotit i králičí roládu. Díky slanině a muškátové nádivce není ani králičí maso suché, tymiánové brambory se navíc k němu výborně hodí.

Nezklamaly ani dezerty. Jak crème brûlée, tak čokoládový dortík nemají chybu. „Doufám, že si do restaurace za výbornou kuchyní za slušnou cenu najdou lidé cestu," uzavírá při placení Ševčík.