Hosty si ale restaurace získává a drží také výborným jídlem, kvalitní obsluhou a prostředím, které připomíná útulnou horskou chalupu . Jen z venku by to chtělo podnik lépe udržovat a nezalévané, poschlé muškáty v truhlíkách na zahrádce raději odstranit.

Nad jídelním lístkem cukají hostům koutky. Někdo s bujnou fantazii pojmenoval jídla jako Píp šou, Vohořelý kalimer, Orlí zob nebo Bahamská svíčková Viktor. „To se zas někdo vyřádil. Opravdu mě pobavili,“ směje se nad názvy šéfkuchař restaurace U královny Elišky Jiří Vařílek.

Pro test odborník vybírá vepřovou panenku s koňakem, hrozinkami, broskví a ořechy nazvanou Marilyn Monroe a specialitu podniku Zimní pohádku Severky. Podle ubezpečení číšníka je tato specialita z kuřecího a vepřového masa s křenem, šlehačkou a ovocem vhodná k jídlu i v teplém letním dni.

Ještě před prvním soustem šéfkuchař čichá k masu aby se přesvědčil, že kuchař opravdu použil koňak. „Nejsem si tím jistý, spíš bych hádal, že je v tom vermut. Já osobně bych hrozinky namočil do rumu, ale to by pak zas nebyl polibek od Marilyn, která pila koňak,“ rozebírá složení jídla Vařílek. Vepřovou panenku by šéfkuchař Vařílek tolik nepropíkal, ale celou porci doplněnou bramborovými dukáty hodnotí kladně. „Není to luxus, ale je to moc dobré,“ chválí výkon kuchaře za Severky.

Také Zimní pohádka nabízí hostům dva kusy výborně připraveného masa s kopečkem křenu a šlehačky. Spojení ostré chuti křenu a ovoce je nevšední a zajímavé. Body jídlu ubírá klasická obloha – zelí, rajče okurek – která by se u jídla se sladkým základem a ovocem vůbec neměla objevit.

Restaurace Severka - hodnocení.

Kromě obzvláště smutečním, jak uvádí jídelní lístek, rakvičkám se šlehačkou zaujaly chuťové buňky šéfkuchaře Vařílka tvarohové knedlíky plněné borůvkami. Číšník velice profesionálně upozorňuje, že jde o malé knedlíčky vhodné jen jako sladká tečka nakonec.

Na talířku poskládané knedlíčky, posypané skořicí, cukrem a polité máslem, opravdu dodají obědu slavnostní ráz. „Na to, že jsou kupované, jsou vynikající,“ opět chválí chuť Vařílek.

Na zmrzlinový pohár Toto loto sice host nic nevyhraje, ale pochutná si. Dva druhy zmrzliny se koupají ve vaječném likéru a nahoře pohár zdobí šlehačka a čokoláda. „Tady jsem s jídlem spokojený. Na manažerský oběd to zde sice není, ale host dostane to, za co si zaplatí,“ dodává Vařílek.