Hvězda divadla Semafor Jitka Molavcová se vdala za svého dlouholetého partnera Alfreda Strejčka. „Alfred je vzácný člověk a my si věříme navzájem. Máme vlastně velký štěstí. Mám ho moc ráda,“ uvedla láskyplně Jitka Molavcová letos na jaře v dokumentu České televize s názvem Klaunka.

Nečekaná svatba Jitky Molavcové a Alfreda Strejčka je o to dojemnější, že novomanžel už téměř šest let trpí vzácnou nemocí. Jedná se o Guillain-Barrého syndrom. „Najednou jsem se octnul v bezvládném stavu. Nemohl jsem mluvit, nemohl jsem se hýbat. Legrace nastala ve chvíli, kdy za mnou chodily návštěvy, především mé dcery a Jitka, a chtěly se mnou mluvit. A já jsem zjistil, že pouze bezhlasně otevírám ústa,“ vyprávěl Alfred Strejček v dokumentu České televize 13. komnata.

Po roce houževnatého boje v motolské nemocnici byl herec převezen do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech. Nyní je stále upoután na invalidní vozíček a pobývá v sanatoriu Šarlota na Benešovsku.

Jitka Molavcová je dlouholetá kolegyně Jiřího Suchého:

Prvním manželem Jitky Molavcové byl více než třicet let spisovatel Jan Petráň. Ze strany Alfreda Strejčka jde už o třetí svatbu - jeho první manželka Consuela Morávková na konci 70. let emigrovala, druhá Strejčkova manželka, Jarmila Nygrýnová, v roce 1999 zemřela na rakovinu.