„Náš národ má specifický smysl pro humor a z historického pohledu jsme přece „smějící se bestie“. Proto třeba ani koronavirus není tabu pro legraci, spíše naopak,“ sdělil před časem Jan Tatarka v exkluzivním rozhovoru pro Deník.

Jeho přístup k humoru charakterizují slova z písně Jarka Nohavici: „dokud se zpívá ještě se neumřelo“. S humorem je to totiž podle Oraze stejné, dokud se smějeme, tak to není špatné. Nedovede si vůbec představit situaci, že by nás humor úplně opustil.

Celebrity se svými dětmi
Jak by vypadaly děti Kate a Lea či Jennifer s Bradem? Grafik jim stvořil rodinu

Vyberte z pětice „tatarkových“ vtipů ten nejlepší. Hlasujte v anketě pod článkem.

„V záplavě poplašných zpráv, všeobecné hysterie a všudepřítomného stresu je humoru potřeba o to víc,“ tvrdí Jan Tatarka s tím, že inspirace je všude bezbřehé množství. Jen jí podle něj uchopit a pobavit lidi, to je smysl jeho tvorby.

Setkání naživo 

A jeho kreslené vtipy prakticky na všechna témata sklízí na sociálních sítích, hlavně pak na Facebooku, vesměs pozitivní reakce. Pokud máte Oraze v oblibě, tak jistě přivítáte možnost setkat se s ním i naživo a to už v sobotu 29. července 2023 v kempu Žralok v Plumlově na Prostějovsku, kde proběhne velká akce s názvem Setkání kreslířů černého humoru a karikaturistů a Jan Tatarka tam samozřejmě nebude chybět.


Nahrává se anketa ...

Facebook Deník Styl je tu pro každého.Facebook Deník Styl je tu pro každého.Zdroj: Deník/Denisa Lottmannová