Jaké máte zkušenosti s letními scénami?
Na letní scéně pod žižkovskou věží budu hrát poprvé, ale loni a předloni jsem hrála na letní scéně v Ungeltu. Jinak s nimi zkušenosti nemám. Jsem z tradičního kamenného divadla, kde se moc nevyjíždí ani na zájezdová představení. Nebýt inscenace Poprvé vdaná, kterou jsem hrála kdysi jako monodrama a jezdila s ní na různé zájezdy a místa, o kterých jsem ani nevěděla, že jsou na mapě, nemám zkušenosti prakticky žádné. Nejsem zájezdový typ. (smích)

Taťjana Medvecká: Dřív jsem bývala na kameru „moc“. Teď už se snažím hrát civilněji

| Video: Youtube

Někteří herci mají venkovní scény radši kvůli lepší komunikaci s publikem…
Pokud máte na mysli venkovní scény pod otevřeným nebem, ty zase tolik ráda nemám, protože jsem strašně zimomřivá a to je alfa a omega mého bytí. (smích) Pamatuju si, že když jsme hráli na Hradě Macbetha, každý večer jsem s úzkostí sledovala předpověď počasí. Naštěstí jsem tam měla úžasnou paní garderobiérku, která mi vyrobila z ustřižených punčocháčů návleky na ruce, které nikdo neviděl, a hned mi bylo tepleji. (smích) Pro mě vystupování večer venku úplně není. Museli bychom hrát někde v Andalusii, aby to by bylo v pohodě.

V novém představení Návštěva na zabití hrajete výstřední Američanku. Už jste ji někde měla možnost ztvárnit?
Pár amerických her už jsem odehrála, ale takhle výstřední bytost – je opravdu hodně zvláštní – hraju poprvé a docela si to užívám. (smích) Hra je velmi vtipně napsaná. Paní Elsa jen tak trousí vtipy jeden za druhým.

V čem je vám nejsympatičtější?
Vždycky je velký oříšek roli uchopit tak, aby do ní člověk dal i něco ze sebe. Ještě donedávna jsme byli ve fázi zkoušení a říkala jsem panu režisérovi, že se mi to celé rozsypalo jako domeček z karet. (smích) Chtěla bych, aby to bylo celou dobu zábavné, ale zároveň pod tím byla i otázka: Je to pravda? Hraje to na ně, nebo ne? Výsledek diváci uvidí.

Mohou se těšit na závěr na nějaké překvapení?
Nevím, zda to prozrazovat, ale ano. (smích)

Taťjana Medvecká se spolu s dalšími kolegy objeví na letní scéně pod žižkovskou věží:

Fotogalerie: Herci představili novinky letošního ročníku Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží

Loni jste oslavila sedmdesátiny. Prozradíte, co jste si přála do dalších let?
Přeju si jen, abych byla zdravá a stejně tak i moji blízcí. Nic víc.

Pořád hodně hrajete, nebo jste trochu zvolnila?
Mám teď asi dvacet představení v měsíci, což mi přijde docela dost, ale někomu to může přijít málo. (smích) Je tedy docela šance, že mě diváci někde uvidí. V mém domovském Národním divadle hraju v několika titulech, ani je nemám spočítané. Pak hraju ve Viole, v Ungeltu, Rokoku a teď nově i v Kalichu.