Odpusťte, že začínám tak povrchně, ale nedá mi to: jste jednou z průkopnic, které si přestaly barvit vlasy. Nezačínají se stávat šediny trendem?
To netuším, já si je přestala barvit, protože mě to strašně otravovalo, vlasy mi rostou rychle, takže byly odrosty za chvilku vidět a tudíž bylo vidět i to, že si je barvím, což jsem samozřejmě nechtěla – to je ta praktická stránka. Ale druhým, důležitějším důvodem bylo, že jsem se s obarvenými vlasy cítila hodně nepřirozeně, připadalo mi, že se každým dalším kadeřnickým počinem oddaluju od toho, kdo doopravdy jsem, sama už to vlastně ani nevím, matu tělem, prostě to nejsem já.

Vlasta 2020/04Zdroj: Týdeník VlastaA nepřekáží vám to v práci?
Vůbec, akorát když jsem se k tomu tehdy rozhodla, měla jsem roztočený seriál a děvčata v maskérně měla docela problém, protože první půlrok nebo rok odrůstající vlasy vypadají dost blbě. Takže to, chuděry, musely různě maskovat, za což asi nebyly rády, že jim takhle přidělávám práci, ale já si byla tak jistá, že to chci, že jsem byla neoblomná.

Vládne tu kult mládí, lidé nechtějí žádné vrásky, žádné šediny… a pořád se spíš říká, že šedivé vlasy přidávají na věku. To vám nevadí?
Jednak tohle nesdílím, jednak si nepřipadám, že vypadám starší. Ale možná kdybych si udělala průzkum, lidé by mi třeba řekli, že jo… Chci být samozřejmě hezká a líbit se, ale to nesouvisí s věkem. Otázku, jestli vypadám starší, si tudíž fakt nekladu, zásadní je pro mě cítit se dobře a přirozeně a je mi jedno, jak to navenek vypadá, jestli mi rozumíte.

Snažím se, ale jsem spíš fiflena.
Když jsem si přestala barvit vlasy, jako bych shodila slupku, která byla umělá. A reakce okolí jsou všechny naprosto pozitivní, opravdu. Ale je to asi i tím, že mám – proč to neříct? – tak dobré vlasy, kdybych je měla nekvalitní, možná bych si netroufla, ale tím, že se můžu chlubit, jak jsou bohaté a pěkné, tak ano, i to je důvod, proč jsem do toho šla.

Celý rozhovor najdete v aktuálním vydání časopisu Vlasta, který je právě v prodeji

CO DALŠÍHO NAJDETE V NOVÉ VLASTĚ?

* Poprvé po jedenácti letech vzrostl podle statistik počet svateb. Trend se obrací. Manželství opět přichází do módy. Existuje nějaký recept na to, aby také vydrželo? „Mezi hlavní pilíře nepatří jen láska jakožto pomíjivý cit, ve hře jsou spíš vlastnosti jako osobnostní vyzrálost, odolnost a flexibilita,“ říká psycholožka Jolana Bucková.

* Rozhovor s gynekoložkou a psychogynekoložkou Helenou Máslovou a příčinách trablů s početím, menopauze a nadužívání hormonální antikoncepce.

* Protichůdné názory na „zásadní“ otázky života dovedou zcela zničit rodinné vztahy. Přitom je skutečně pro šťastnou rodinu tak důležité, aby všichni volili jednoho kandidáta? Asi ne!

* Vyzkoušejte medové recepty, které prohřejí ledové lednové dny. Med totiž nesluší jen sladkým dezertům, ale udělá super službu i masu!

EVA RIEGEROVÁ