VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

FRUJO nabídlo pracovní zkušenost mladým lidem z dětských domovů

Akciová společnost FRUJO, renomovaný výrobce polotovarů pro potravinářský průmysl, patří k těm firmám, kterým není osud mladé generace vyrůstající v dětských domovech lhostejný. Podílí se proto na projektu, jenž pomáhá děti z dětských domovů seznamovat s pracovními návyky, převzít vlastní zodpovědnost, pracovat v kolektivu, ale především postavit se na vlastní nohy a ulehčit si tak odchod z dětského domova a nastartovat vlastní život. Společnost jim nabízí možnost brigád a následně i zaměstnání. O projektu jsme hovořili s personalistkou zmíněné společnosti Hankou Gergičovou.

Zkušenosti z Irska se uplatnily v české firmě FRUJO, a. s.

/CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Od roku 2005 do roku 2016 pracoval Lukáš Kadlčík v Irsku. Nyní své bohaté zkušenosti po návratu do české vlasti uplatňuje ve tvrdonické společnosti FRUJO, a. s. O své práci i zkušenostech poskytl krátký rozhovor.

Poradíme si s implantáty, můstky i zubními náhradami, říká lékař Krupa

/ROZHOVOR/ - Specializované pracoviště společnosti Maxi DENTAL v Břeclavi disponuje odborníky, kteří pomáhají pacientům řešit problémy se zuby. Tamního vedoucího zubního lékaře MUDr. Ivana Krupu jsme proto požádali, aby se s námi podělil o své bohaté zkušenosti prostřednictvím krátkého rozhovoru.

Jsme evropští průkopníci v recyklaci skla, říká ředitel řízení jakosti Kudláč

Kyjov /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Zdraví, ekologie, chuť a design u všech těchto kategorií bodují skleněné obaly, výrobní artikl společnosti Vetropack Moravia Glass a.s. z Kyjova na Hodonínsku. „Jedna výhoda však z hlediska odpovědného chování převyšuje ostatní. Je jí recyklace, které se naše společnost věnuje s plným nasazením více než dvaadvacet let,“ říká ředitel řízení jakosti CZ+SK společnosti Vetropack Svatopluk Kudláč, který proces i přínos recyklace přiblíží.

Všichni zaměstnanci jsou pro nás důležití. Vážíme si jich, říká ředitel Anovčín

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Staví domy, opravuje silnice, dnes už poskytuje komplexní služby od konzultace, návrhu až po realizaci a pozáruční servis. STAVEBNÍ FIRMA PLUS na trhu působí už sedmadvacet let. „Jsme rodinná firma poskytující jistotu a stabilní zaměstnání,“ říká výkonný ředitel společnosti Josef Anovčín.

O služby Krematoria zvířat Brno je stále větší zájem, říká ředitel Adam Voňavka

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost Krematorium zvířat Brno s. r. o. vznikla v roce 2003 jako reakce na velmi častou otázku: co s domácími zvířaty po smrti? Možná banální otázka, ale velký počet lidí musí tento problém řešit každý den. Co tato služba znamená a co práce v takovém prostředí obnáší, nastínil ředitel společnosti Ing. Adam Voňavka.

Předseda představenstva Kovolitu: rozvoj firmy stojí a padá s přístupem lidí

Modřice /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost KOVOLIT, a. s., považuje práci, zkušenosti a vzdělání svých zaměstnanců za klíčový faktor svého dalšího rozvoje

Spolupráce na projektech Smart city pokračuje

Česko /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost E.ON podepsala memorandum o vzájemné spolupráci, respektive o strategickém partnerství v projektu Smart city již s 21 městy. Projekt, s kterým se začalo v roce 2015, se letos přehoupl do své implementační fáze a postupně dochází k nárůstu realizací. Další informace nám sdělil Lukáš Svoboda, vedoucí Oblastního managementu a leader projektu Smart city.

Motivovaných lidí si ceníme. Jsou pro nás důležití, říká Karel Kaňák

Rohatec /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Už čtvrt století působí na trhu společnost Karel Kaňák, která vyrábí výsekové nástroje na obaly a další příslušenství. Od roku 2005 sídlí v moderních výrobních prostorech v Rohatci. Má asi devadesát zaměstnanců a jednu pobočku také ve Strážnici. „Člověk, který nemá sny, umírá," prohlašuje zakladatel a majitel firmy, pro niž je prioritou odpovědnost vůči lidem, Karel Kaňák.

Zachraňujeme klasické profese, míní ředitel SŠ polytechnické Brno

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – SŠ polytechnická Brno, Jílová, p. o., učí žáky nejen řemeslům, ale i komunikaci. Žákům vštěpuje, které vlastnosti jsou pro profesi potřebné

Nové vybavení přispěje k včasné diagnostice, říká ředitelka Nemocnice Vyškov

Vyškov /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Loni to byl nový přístroj CT, předloni dostala zcela nový vzhled poliklinika. V letošním roce se vyškovská nemocnice chystá zrekonstruovat ORL a neurologii. „Tuto investici jsme chtěli zahájit už v loňském roce. Nicméně se dostala do plánu ministerstva zdravotnictví až letos," sdělila ředitelka vyškovské nemocnice Věra Seidlová.

Generální ředitel Gábel: Zpracováním střepů šetříme energii i přírodní zdroje

Kyjov - Sedm set tun skla za den zpracuje kyjovský podnik Vetropack Moravia Glass. Se 450 pracovníky patří k významným zaměstnavatelům nejen na Hodonínsku. Vyrábí na tři stovky druhů skleněných obalů na potraviny a nápoje a díky spolupráci ve skupině může nabídnout širokou paletu tvarů i barev. Právě do skupiny Vetropack kromě kyjovské sklárny patří závody ve Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku, na Slovensku, na Ukrajině a v Itálii. „Klademe velký důraz na ochranu životního prostředí," prohlašuje generální ředitel Vetropack Moravia Glass a Vetropack Nemšová Gregor Gábel.

Chceme vrátit do vody původní druhy, říká ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Za poslední dva roky se v práci Povodí Moravy změnila spousta věcí. Především celou oblast zasáhlo období velkého sucha, které tu dlouho nebylo. „Ale naše role zůstává stejná: zodpovědně hospodařit s velkou oblastí koncepčně a kontinuálně bez výrazných změn," říká v dalším rozhovoru projektu Chováme se odpovědně ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT