VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

PRAMOS, a. s., sází na férové jednání

Přední výrobce plastových oken a dveří v ČR, akciová společnost PRAMOS, se rozrůstá. Proto jsme jejímu řediteli Radomíru Zelinkovi položili několik otázek.

FRUJO nabídlo pracovní zkušenost mladým lidem z dětských domovů

Akciová společnost FRUJO, renomovaný výrobce polotovarů pro potravinářský průmysl, patří k těm firmám, kterým není osud mladé generace vyrůstající v dětských domovech lhostejný. Podílí se proto na projektu, jenž pomáhá děti z dětských domovů seznamovat s pracovními návyky, převzít vlastní zodpovědnost, pracovat v kolektivu, ale především postavit se na vlastní nohy a ulehčit si tak odchod z dětského domova a nastartovat vlastní život. Společnost jim nabízí možnost brigád a následně i zaměstnání. O projektu jsme hovořili s personalistkou zmíněné společnosti Hankou Gergičovou.

Zkušenosti z Irska se uplatnily v české firmě FRUJO, a. s.

/CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Od roku 2005 do roku 2016 pracoval Lukáš Kadlčík v Irsku. Nyní své bohaté zkušenosti po návratu do české vlasti uplatňuje ve tvrdonické společnosti FRUJO, a. s. O své práci i zkušenostech poskytl krátký rozhovor.

Poradíme si s implantáty, můstky i zubními náhradami, říká lékař Krupa

/ROZHOVOR/ - Specializované pracoviště společnosti Maxi DENTAL v Břeclavi disponuje odborníky, kteří pomáhají pacientům řešit problémy se zuby. Tamního vedoucího zubního lékaře MUDr. Ivana Krupu jsme proto požádali, aby se s námi podělil o své bohaté zkušenosti prostřednictvím krátkého rozhovoru.

Jsme evropští průkopníci v recyklaci skla, říká ředitel řízení jakosti Kudláč

Kyjov /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Zdraví, ekologie, chuť a design u všech těchto kategorií bodují skleněné obaly, výrobní artikl společnosti Vetropack Moravia Glass a.s. z Kyjova na Hodonínsku. „Jedna výhoda však z hlediska odpovědného chování převyšuje ostatní. Je jí recyklace, které se naše společnost věnuje s plným nasazením více než dvaadvacet let,“ říká ředitel řízení jakosti CZ+SK společnosti Vetropack Svatopluk Kudláč, který proces i přínos recyklace přiblíží.

Všichni zaměstnanci jsou pro nás důležití. Vážíme si jich, říká ředitel Anovčín

Hodonín /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Staví domy, opravuje silnice, dnes už poskytuje komplexní služby od konzultace, návrhu až po realizaci a pozáruční servis. STAVEBNÍ FIRMA PLUS na trhu působí už sedmadvacet let. „Jsme rodinná firma poskytující jistotu a stabilní zaměstnání,“ říká výkonný ředitel společnosti Josef Anovčín.

O služby Krematoria zvířat Brno je stále větší zájem, říká ředitel Adam Voňavka

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost Krematorium zvířat Brno s. r. o. vznikla v roce 2003 jako reakce na velmi častou otázku: co s domácími zvířaty po smrti? Možná banální otázka, ale velký počet lidí musí tento problém řešit každý den. Co tato služba znamená a co práce v takovém prostředí obnáší, nastínil ředitel společnosti Ing. Adam Voňavka.

Předseda představenstva Kovolitu: rozvoj firmy stojí a padá s přístupem lidí

Modřice /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost KOVOLIT, a. s., považuje práci, zkušenosti a vzdělání svých zaměstnanců za klíčový faktor svého dalšího rozvoje

Spolupráce na projektech Smart city pokračuje

Česko /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Společnost E.ON podepsala memorandum o vzájemné spolupráci, respektive o strategickém partnerství v projektu Smart city již s 21 městy. Projekt, s kterým se začalo v roce 2015, se letos přehoupl do své implementační fáze a postupně dochází k nárůstu realizací. Další informace nám sdělil Lukáš Svoboda, vedoucí Oblastního managementu a leader projektu Smart city.

Motivovaných lidí si ceníme. Jsou pro nás důležití, říká Karel Kaňák

Rohatec /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Už čtvrt století působí na trhu společnost Karel Kaňák, která vyrábí výsekové nástroje na obaly a další příslušenství. Od roku 2005 sídlí v moderních výrobních prostorech v Rohatci. Má asi devadesát zaměstnanců a jednu pobočku také ve Strážnici. „Člověk, který nemá sny, umírá," prohlašuje zakladatel a majitel firmy, pro niž je prioritou odpovědnost vůči lidem, Karel Kaňák.

Zachraňujeme klasické profese, míní ředitel SŠ polytechnické Brno

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – SŠ polytechnická Brno, Jílová, p. o., učí žáky nejen řemeslům, ale i komunikaci. Žákům vštěpuje, které vlastnosti jsou pro profesi potřebné

Nové vybavení přispěje k včasné diagnostice, říká ředitelka Nemocnice Vyškov

Vyškov /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ – Loni to byl nový přístroj CT, předloni dostala zcela nový vzhled poliklinika. V letošním roce se vyškovská nemocnice chystá zrekonstruovat ORL a neurologii. „Tuto investici jsme chtěli zahájit už v loňském roce. Nicméně se dostala do plánu ministerstva zdravotnictví až letos," sdělila ředitelka vyškovské nemocnice Věra Seidlová.

Generální ředitel Gábel: Zpracováním střepů šetříme energii i přírodní zdroje

Kyjov - Sedm set tun skla za den zpracuje kyjovský podnik Vetropack Moravia Glass. Se 450 pracovníky patří k významným zaměstnavatelům nejen na Hodonínsku. Vyrábí na tři stovky druhů skleněných obalů na potraviny a nápoje a díky spolupráci ve skupině může nabídnout širokou paletu tvarů i barev. Právě do skupiny Vetropack kromě kyjovské sklárny patří závody ve Švýcarsku, Rakousku, Chorvatsku, na Slovensku, na Ukrajině a v Itálii. „Klademe velký důraz na ochranu životního prostředí," prohlašuje generální ředitel Vetropack Moravia Glass a Vetropack Nemšová Gregor Gábel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT