VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Seriál Chováme se odpovědně

Naším cílem je přispívat ke zlepšení života, uvádí Vácha za společnost E.ON

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Nedílnou složkou úspěšné podnikatelské činnosti je společenská odpovědnost. Společnosti E.ON záleží na tom, aby byla všestranně prospěšným prvkem v prostředí, ve kterém podniká. Součástí její strategie je aktivně přispívat k tvorbě kvalitního prostředí jak přírodního, tak i společenského. Odpovědné chování také znamená být čestný a ohleduplný, být spolehlivým partnerem a dobrým sousedem, a to jsou hodnoty, které tato firma prosazuje ve svých každodenních podnikatelských aktivitách. Jak je důležité mít dobře nastavené principy odpovědného a udržitelného podnikání a jak tyto principy prosazovat v každodenní praxi, na to jsme se zeptali Vladimíra Váchy, vedoucího Koncernové komunikace, E.ON Česká republika, s. r. o.

Pomáháme lidem k úsporám, říká generální ředitel firmy ENBRA Karel Vlach

Brno /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - I díky této firmě může většina z nás utrácet méně za energie. Brněnská firma ENBRA je další společností, kterou představujeme v našem seriálu Chováme se odpovědně. Ten se věnuje firmám, které při svém podnikání kladou důraz také na otázku společenské odpovědnosti a pozitivní vztah ke svému okolí. „V podstatě všechny obory našeho podnikání velmi úzce souvisí se společenskou odpovědností. Týkají se totiž úspor a spravedlivého účtování spotřeby energie," říká generální ředitel firmy ENBRA Karel Vlach v jejím moderním sídle v Popůvkách na Brněnsku.

Ředitelka Žemličková: Lidem na jižní Moravě se žije lépe díky podpoře Nadace ČEZ

Jižní Morava – Loňský rok byl na jižní Moravě velmi činorodý. Města a obce přivedly k životu řadu projektů zlepšujících kvalitu žití jejich obyvatel, v čemž jim vydatně pomohla Nadace ČEZ. Částkou více než 19 milionů korun totiž podpořila celkem 100 projektů v celé řadě oblastí, počínaje kulturou až po aktivity prospívající životnímu prostředí. O podpoře těchto projektů jsme hovořili s ředitelkou Nadace ČEZ Michaelou Žemličkovou.

Ředitel BVK Haška: Velkou změnou bude otevření zákaznického centra v Pisárkách

Brno – Nejen o zásobení Brna a okolí pitnou vodou, ale i o novinkách akciové společnosti Brněnské vodárny a kanalizace jsme hovořili s jejím generálním ředitelem Ing. Ladislavem Haškou.

Když se zaměstnanec zeptá, dostane odpověď, říká Milan Málek z Van Leeuwen

Vyškov /CHOVÁME SE ODPOVĚDNĚ/ - Vznikla v roce 1924 v Nizozemsku, na český trh vstoupila před deseti lety. V roce 2014 vzniklo i nové logistické centrum a sklad hutního materiálu ve Vyškově. To, s čím firma Van Leeuwen obchoduje, vidíme denně všude kolem sebe: v pouličním osvětlení, v budovách, v nábytku, ve strojích, při otočení vodovodního kohoutku. Ocelové trubky jsou zkrátka součástí našeho každodenního života. Pod křídla českého zastoupení se připojily také pobočky na Slovensku a v Polsku. Společnost s víc než stovkou zaměstnanců se podle obchodního ředitele Milana Málka stále víc orientuje na služby. Hlavním cílem je dlouhodobě spokojený zákazník a péče o vlastní zaměstnance.

Sporten chystá novinku, nabídne klientům možnost otestovat si lyže

Nové Město na Moravě - Novoměstský výrobce lyží Sporten získal další zakázky, díky nimž překlene zimní období se slabší poptávkou. „Jde o kontrakty pro zavedené značky, jako je Faction a Roxy," řekl generální ředitel Ján Hudák. Ten předpokládá, že přes letošní pokles produkce přibližně o 15 tisíc párů lyží se roční obrat firmy se zhruba sto padesáti zaměstnanci dostane na úroveň loňských 160 milionů korun.

Dobrých a pracovitých zaměstnanců si vážíme, říká Bobek z BV Brumovice Výtahy

Brumovice – Začínali ve dvanácti lidech ve staré orlovně. 
A příští rok oslaví pětadvacetiny firmy. Společnost BV Brumovice Výtahy se zařadila mezi přední české výrobce osobních i nákladních výtahů. Dnes zaměstnává kolem devadesáti lidí. K původnímu sídlu, kde už před rokem 1989 vznikaly výtahové dveře, přibyly postupně v Brumovicích na Břeclavsku tři výrobní haly. A v bývalé cihelně v nedalekých Kloboukách 
u Brna nové administrativní centrum s konstrukční kanceláří a servisním střediskem 
a další výrobní halou.

Předseda RHK Brno Škrdlík: Usilujeme o zlepšení podnikatelského prostředí

Brno – Působnost obchodní a hospodářské komory je s městem Brnem neodmyslitelně spjata již více než 165 let. Právě v roce 1850 byla totiž Obchodní a živnostenská komora založena zákonem č. 122. Činnost původní komory v Brně byla ukončena k 1. 1. 1949, kdy vlastnila v Brně sedm budov, z nichž ještě čtyři jsou dodnes ve státním vlastnictví.

Ředitel VaK Hodonín Koubek: Pečujeme o prameniště, zařízení i zákazníky

Hodonín - Na Hodonínsku, v části Břeclavska a Kroměřížska působí společnost Vodovody a kanalizace Hodonín (VaK). Životadárnou tekutinu, kterou přivádí až do domácností, si dopřává na sto čtyřicet tisíc lidí.

Wera Werk: Sehnat kvalifikované pracovníky není lehké

Bystřice nad Pernštejnem – Dvacet let letos slaví bystřická společnost Wera Werk, která se zabývá výrobou ručního utahovacího nářadí pro profesionální použití. Podle jednatele společnosti Davida Zemana firma před dvěma desetiletími začínala na zelené louce, zatímco nyní výroba šroubováků, bitů, nářadí pro momentové utahování a dalšího podobného sortimentu probíhá ve čtyřech halách, přičemž podnik zaměstnává na 550 lidí.

Musíme umět vyrábět efektivně a rychle

Žďár nad Sázavou - Značka TOKOZ je od svého vzniku v roce 1920 spjata s výrobou visacích zámků a kování. V oblasti zabezpečovacích mechanismů tak působí již devadesát pět let.

Ředitel společnosti OTIS Zeman: Naše kritéria jsou často přísnější než normy

Břeclav - Společnost OTIS je největším výrobcem výtahů, eskalátorů, pohyblivých chodníků a dalších dopravních systémů na světě. Existuje už více než 160 let. Výrobní závod v Břeclavi je součástí nadnárodní skupiny a patří ve městě mezi tradiční zaměstnavatele. V České republice poskytuje v současnosti práci téměř jednomu tisíci zaměstnanců, přímo v Břeclavi pak bezmála sedmi stovkám. OTIS se v České republice zaměřuje na výrobu, servis a modernizaci eskalátorů a také modernizaci a servis výtahů. Mezi největší zakázky posledních let patří výroba eskalátorů pro londýnské, pražské, pařížské, mnichovské či stockholmské metro. V čele břeclavské společnosti OTIS stojí už třetím rokem Ladislav Zeman.

V sedmdesáti letech je pelhřimovský DUP v dobré kondici a myslí na budoucnost

Pelhřimov - Nápady na založení družstva, které by v Pelhřimově sdružilo rukodělné řemeslníky, se objevily během druhé světové války. V červenci 1945 pak opravdu družstvo uměleckého průmyslu, DUP, vzniklo. O jeho historii i současnosti jsme si povídali s ředitelem společnosti Miroslavem Keroušem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT