VYBRAT REGION
Zavřít mapu
SKÓRE ROVNOSTI: Byli jste letos v divadle?
TÉMA

Školství a věda

Po dvou letech hotovo. Na filozofické fakultě otevřeli poslední opravené budovy

Brno /FOTOGALERIE/ - Slavnostním přestřižením pásky ukončili ve středu představitelé brněnské Masarykovy univerzity dva roky trvající rekonstrukci budov C a D filozofické fakulty.

Studenti vytvořili most, který unesl stosedmdesátkrát víc, než sám váží

Brno /FOTOGALERIE/ - Téměř padesát studentských týmů se tento týden pokusilo postavit nejpevnější most ze špejlí. V pravidelné soutěži žáci třetích a čtvrtých ročníků Střední průmyslové školy stavební v Kudelově ulici věnovali dvě dopoledne konstrukcím mostů. K dispozici dostali pouze dva balíčky špejlí, provázek a lepidlo.

Ten strom rostl před Kristem, umějí určit brněnští vědci

Brno - Deset tisíc let starý kmen stromu ze štěrkovny z povodí Labe či dřevěné studny u Uničova a Velimi z doby před sedmi tisíci lety. To jsou nejstarší nálezy, které se vědcům z brněnské Mendlovy univerzity podařilo datovat pomocí dendrochronologie, vědecké metody určování stáří dřeva.

Ke škole v Rozdrojovicích přistaví tělocvičnu, vyřeší tím nedostatek místa

Rozdrojovice - Nedostatek míst pro žáky a učitele vyřeší v Rozdrojovicích na Brněnsku přistavením nové budovy. „Postavíme tělocvičnu, ve které budou specializované učebny pro žáky,“ informoval místostarosta obce Stanislav Slouka.

Do školy v Rosicích napršelo kvůli špatně zakryté střeše. Žáci dostali volno

Rosice – Kvůli špatně zakryté střeše napršelo do některých učeben v základní škole v Rosicích na Brněnsku. Ředitel Petr Řezníček proto vyhlásil od úterý do pátku volno.

Prvňáčci mají za sebou první školní den. Do lavic jich usedlo 13 tisíc

Brno /ANKETA/ - S aktovkami na zádech se v pondělí poprvé vydali do třídy prvňáčci Tyršovy základní školy v brněnské Kuldově ulici. Stejně jako další tisíce dětí na jižní Moravě mají za sebou první školní den.

Byli zvyklí zavézt děti až ke vchodu školy, nyní nemohou. Blokuje ho staveniště

Tišnov - Vystoupí z auta a prokličkují bočními ulicemi do školy. Pro rodiče dětí tišnovské základní školy ve Smíškově ulici bude doprava potomků složitější. U školy se totiž rekonstruuje, proto budou muset lidé zaparkovat auto o kus dál.

Knihovny, galerie i vědecká centra se chystají na sezonu. Připravily novinky

Brno - Málokdo s napětím vyhlíží konec prázdnin. Jedním z důvodů k těšení se na začátek školního roku může být návrat knihoven k běžné otevírací době, druhým nový program, který pro návštěvníky chystají centra volného času.

Bojují za víc než stoletou tradici. Stavební škola se brání a bojí sloučení

Brno - Měsíce nejistoty prožívají učitelé i žáci brněnské Střední průmyslové školy stavební v brněnské Kudelově ulici. Hrozilo jim sloučení s jinou školou, někteří se ho obávají stále.

K mobilu se tulí dokonce i v posteli. Projekt zbavuje závislosti na online světě

Brno /ANKETA/ - Před betonovou džunglí utíkají lidé v Jakartě do online světa. Někteří se v posteli namísto k plyšákovi tulí k mobilu. Paradoxně i ti nejchudší mají chytrý telefon s internetem. Mnozí jsou vtažení do virtuální reality, která je ze svých sítí jen tak nepustí. Rok a půl strávený v Indonésii, kde si lidé život bez mobilu nedokáží ani představit, inspiroval absolventku brněnské Masarykovy univerzity Karolínu Presovou k založení projektu Replug me.

Do prvních tříd nastoupí na jihu Moravy více školáků než loni

Jižní Morava - Po slabším loňském školním roce se lavice opět zaplní. Jihomoravské základní školy očekávají nad patnáct tisíc školáků. 

Do lavic usedne o šedesát dětí víc. V Hrušovanech přistaví školu

Hrušovany u Brna - Do nových lavic zasednou děti v Hrušovanech u Brna v září příštího roku. V červenci začali dělníci stavět nový pavilon. Díky přístavbě bude školu s prvním stupněm navštěvovat o šedesát žáků víc než dosud.

Opravy škol v Brně? Za dvě stě milionů. Někde si děti prodlouží prázdniny

Brno - Výklad vystřídají zvuky sbíječek, tahy perem po papíře zase údery kladiv. Na některých brněnských školách budou pokračovat v opravách i po konci prázdnin. Někde si kvůli tomu děti prodlouží volno, jinde rekonstrukce dokončí za provozu. S úklidem pomáhají i rodiče.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT