VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zdravotnictví

Punč si u pultu dají jen stěží. K některým stánkům se vozíčkáři nedostanou

Brno /FOTOGALERIE/ – Místo stánkového pultu mají stříšku proti dešti, na Dominikánském náměstí si připadají jako v pasti. Dát si punč nebo bramborák na brněnských vánočních trzích je někde pro vozíčkáře nadlidský úkol. K části stánků se totiž podle zjištění Brněnského deníku Rovnost nedostanou. Brání jim nepřekonatelné prahy i vysoké pulty.

Hrozba nákazy virem HIV? Lidé ztratili ostražitost, varují odborníci

Jižní Morava – Martin Hornych bral pervitin. Nakazil se virem HIV. Stejně jako někteří jeho kamarádi a bratr. Jehly totiž kolovaly v celé partě a nikdo z narkomanů si neuvědomil, co jim hrozí. Hornychův bratr půl roku poté, co se nakazil, zemřel. Martin nyní jezdí po celé zemi. Varuje lidi před rizikovým chováním a otevřeně mluví také o tom, jak se žije HIV pozitivním a jak lze propuknutí nemoci zabránit užíváním léků.

Nové defibrilátory zvýší šanci na přežití kolapsu

Brno - Staršímu muži se na brněnském hlavním nádraží zastavilo srdce. Tamní zaměstnanci si ho všimli a při jeho resuscitaci použili jeden ze sedmatřiceti externích defibrilátorů rozmístěných po Brně. Muž přežil a vrátil se do běžného života. Včera představitelé města předali do užívání dalších sedmadvacet přístrojů.

Jiným ženám pomáhají k mateřství. Klinikám chybí dárkyně vajíček

Brno /ANKETA/ – Stala se dvojnásobnou matkou, věděla ale, že řada žen takové štěstí nemá. Petra Michalčáková se proto rozhodla pomoci k mateřství jiné ženě, a to darováním svých vajíček. Dárkyně musí vyhovovat mnoha podmínkám. I proti jich brněnské kliniky asistované reprodukce nyní hlásí nedostatek.

Pomůžou nemohoucím prarodičům. O starší lidi se doma postarají hlídačky

Brno – Hledáme pomoc v domácnosti u sedmasedmdesátiletého dědečka. Je soběstačný, jen domácí práce nezvládá. Podobně zní inzeráty lidí, kteří shánějí péči pro svého staršího rodiče či prarodiče. S řešením minulý týden přišla nová služba serveru Hlídačky.cz.

Radní chtějí sjednotit devět krajských nemocnic. Ušetří a usnadní jednání

Jižní Morava – Sloučení devíti krajských nemocnic do jedné organizace? O takové změně uvažují krajští radní. Centralizace nemocnic má ušetřit a usnadnit vyjednávání s pojišťovnami. Podle některých ale změna může přinést i problémy.

Ať nerozpláčete figurínu... Akutně.cz motivuje mediky už deset let

Brno /FOTOGALERIE/ – Třináct různých stanovišť, na kterých si začínající lékaři a sestry mohli vyzkoušet léčení pacientů, připravili v sobotu v brněnském kampusu pracovníci Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Konala se tam konference s názvem Akutně.cz. Stejnojmenný portál letos slaví deset let od svého vzniku.

Epidemie třetího tisíciletí. Lidí s cukrovkou přibývá, v Brně je vyšetří zdarma

Jižní Morava /ANKETA/ – Jedna z největších epidemií třetího tisíciletí. Tak říkají cukrovce současní lékaři. Pacientů, kteří touto nemocí trpí, na jižní Moravě přibývá. Zda netrpí diabetem, si mohou lidé nyní ověřit na vybraných pracovištích v Brně. Na nemoc se zaměřuje program Zdraví národa.

Na Brněnsku chybí dětští lékaři. Odrazují je e-recepty a pospíchají do důchodu

Brněnsko /ANKETA/ - Dětského doktora hledali v Březině na Brněnsku přes rok. Marně. Ordinaci, kam chodili lidé z několika vesnic, proto museli zavřít. Podobná situace možná potrápí řadu obcí na Brněnsku. A lékařů ubyde i v Brně. Může za to stárnutí i nechuť k elektronizaci.

Pro milion pacientů otevřou před nemocnicí nové obchody. Bez smažených jídel

Brno – Italské panini, čerstvé saláty i ovocné džusy. Nabídku zboží v bohunické nemocnici od prosince rozšíří další prodejci před budovou nemocnice.

Onemocnění nenarozených dětí? Odborníci si předají poznatky na první konferenci

Brno – Každý rok se v České republice narodí asi šest set dětí s vrozenou srdeční vadou. V Jihomoravském kraji jich je asi osmdesát. Zajistit pro děti i matky lepší péči chtějí v brněnském Centru prenatální diagnostiky. Na pátek připravili první mezioborovou konferenci zabývající se prenatální diagnostikou.

AKTUALIZOVÁNO

Špilberk se zbarví purpurově. Na připomínku předčasně narozených dětí

Brno - Hrad Špilberk bude mít ve čtvrtek neobvyklé nasvícení. Od pěti hodin večer se zbarví purpurově. Připomene tak páteční Světový den předčasně narozených dětí.

Lidí závislých na alkoholu v kraji přibývá. Lůžek je pro nich ale nedostatek

Jižní Morava /ANKETA/ - Počet lidí, kteří jsou závislí na alkoholu, se v Brně podle odhadů blíží dvaceti tisícům. Lůžek pro jejich léčbu je ale jen sedmdesát pro celý Jihomoravský kraj a další nepřibývají. Zlepšit to chtějí v brněnských A Klubech. Od příštího roku připraví více míst pro následnou péči.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT