Výlov Vrkoče
KDY: sobota 26. října až pondělí 28. října vždy od 7.30 do 16.00
KDE: rybník Vrkoč u Ivaně
ZA KOLIK: zdarma

První návštěvníci zaplní břehy Vrkoče už v sobotu po rozednění, sítě zatahují rybáři totiž v půl osmé ráno. „Zájemci, kteří chtějí vidět výlov, si musí přivstat, ale o nic nepřijdou ani opozdilci. Mohou sledovat třídění a nakládání ryb, pozorovat v kádích trofejní kusy a především ochutnávat rybí speciality. A to celé tři dny až do pondělí, vždy do čtyř hodin odpoledne,“ lákal ředitel Rybnikářství Pohořelice Roman Osička.

Na návštěvníky čeká na padesát stánků s řemeslnými výrobky, k jiným je přiláká vůně rybí polévky, kapřích hranolků, guláše nebo klobás.

Zájemci si výhodně nakoupí i čerstvé ryby. „Přímo u rybníka dostanou výběrového kapra za devadesát korun za kilo a kapra první třídy do dvou a půl kila váhy za osmdesát korun,“ informoval obchodní ředitel rybnikářství Pavel Míšek.

To, že i blízkou Ivaň zaplní turisté, nevadí vinaři Hynku Holánkovi. „Půjdeme se s vnoučaty podívat na výlov, ale budeme se věnovat především lidem, kteří k nám přijdou na burčák i grilované rybí speciality,“ svěřil se.
Na výlov se chystá i Michal Chupik z Neslovic na Brněnsku. „Loni jsme tam byli a bylo to super. Sice zima, ale opravdu jsme si to tam užili,“ řekl Chupik.

Terarijní trhy
KDY: neděle 27. října od 9.00
KDE: kongresové centrum, výstaviště, Brno
ZA KOLIK: dospělí 40 korun, studenti a důchodci 20 korun

Zvířata od akvarijních rybiček, přes pavouky až po chameleony si lidé prohlédnou nebo i nakoupí v neděli na tradičních akvarijních a terarijních trzích. Lidé se mohou jen podívat, zájemci ale získají i cenné rady.

Opera Libuše
KDY: sobota 26. října a pondělí 28. října od 17.00
KDE: Janáčkovo divadlo, Brno
ZA KOLIK: vstupenky od 115 korun

Operním dílem Bedřicha Smetany Libuše oslaví pondělní svátek, den vzniku Československa, v Národním divadle Brno. Dílo zachycuje mýtus o bájné české kněžně a vrcholí scénou věštby o budoucnosti českého národa.