Den s Městskou policií Brno
KDY: sobota 28. září od 10.00
KDE: dopravní hřiště u koupaliště Riviéra, Brno
ZA KOLIK: zdarma

Akce začíná v deset hodin ráno setkáním se zvířaty v pavilonu Rivec. Půjčí je brněnská zoo. „Budeme tam mít naši záchrannou stanici a středisko ekologické výchovy. Ještě nevíme, které zvíře na akci vezmeme, závisí to také na počasí, ale určitě to bude zvíře kontaktní, jako například ježek nebo had,“ nastínil tiskový mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Chvíli před jednou hodinou odpoledne bude akce pokračovat ukázkami na venkovních plochách areálu. „Poříční jednotka zde na vodní hladině předvede záchranu tonoucího člověka na řece. Následně za účasti psovodů městská policie ilustruje součinnost jednotek při narušení veřejného pořádku, jako jsou třeba demonstrace,“ uvedla tisková mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

Zároveň si lidé prohlídnou ukázku výcviku služebních psů a dozví se informace o fungování a možnostech služby v útulku.
Součástí programu je také soutěž pro nejmenší. Na stanovištích si mohou vyzvednout kartičky, které po návštěvě všech stánků vhodí do losovadla. Losovat se bude třikrát, vždy pět výherců.

Pro děti je navíc celý den k dispozici pavilon Rivec, kde si můžou nechat pomalovat obličej, zahrát si se skládačkami, vědeckými hračkami, nebo tvořit v dětských dílnách. Starší děti vyzkoušejí střílení z luku a trenažér se simulací nárazu, či otočení vozidla.

Pro všechny návštěvníky organizátoři připravili prohlídku policejních vozidel, motocyklů, hasičského vozu, ale i dlouhých střelných zbraní, ukázky resuscitace, nebo mobilní rentgen. „Všechno vybavení si lidé mohou i vyzkoušet. Posedat si na motorky i do aut. Pro děti máme také připravený preventivní autobus, kde se naučí, jak se správně chovat v dopravě,“doplnila Kadrnožková.

Díky brněnské hvězdárně si letos návštěvníci prohlédnou i velkou maketu Měsíce, dalekohledy na pozorování hvězd, nebo repliku skafandru astronauta.

V kontrastu s moderní výbavou bude ukázka techniky a sborů z minulosti. Lidé si zastřílejí s replikami zbraní z první a druhé světové války. Uvidí staré uniformy rakousko-uherského četnictva, nebo brněnského strážníka před první světovou válkou.

Návštěvníci si zde také můžou prohlédnout obrazy Vojtěcha Pokorného, který ve svých malbách zachycuje historické podoby Brna.

Vpoho Food Fest 
KDY: sobota 28. září a neděle 29. září od 11.00
KDE: Army Dirt Park, Tyršova, Pohořelice
ZA KOLIK: zdarma

Na specialitách české i světové kuchyně si pochutnají zájemci v Pohořelicích na gastronomickém festivalu. Na místě zastaví patnáct foodtrucků. K pití budou třeba koktejly nebo moravská vína.

81. výročí mobilizace na četnické stanici
KDY: pátek až neděle
KDE: četnická stanice, Tišnovská 45, Kuřim
ZA KOLIK: zdarma

Dobová hlášení rozhlasu o mobilizaci v roce 1938 se budou o víkendu rozléhat kuřimskou historickou četnickou stanicí. Tamní četníci připravili ukázku mobilizace a výstavu vybavení.

Olympia slaví 20 let
KDY: pátek 27. září od 16.00, neděle 29. září od 14.00
KDE: nákupní centrum Olympia Brno, Modřice
ZA KOLIK: zdarma

Smíchy se popadat za břicha, tančit a držet si palce budou v pátek a neděli lidé v nákupním centru Olympia, kde se koná víkendová oslava dvacátého výročí otevření. V pátek vystoupí imitátor Petr Jablonský, v neděli zase lidi pobaví iluzionista Tomasiano. Zazpívá Verona či raper Majk Spirit. V neděli akci završí losování výherců hlavních cen narozeninové soutěže.