Meet Papír
KDY: sobota 5. října od 10.00
KDE: krytá tržnice, Zelný trh, Brno
ZA KOLIK: vstup i workshopy zdarma

Návštěvníci na festivalu najdou více než čtyřicet tvůrců a designérů papírových výrobků. Těšit se mohou také na workshopy.
Podle organizátorky festivalu Jitky Štádlerové je akce výjimečná tím, že se soustředí čistě na papír. „Lidé u prodejců, z nichž mnozí se výrobě podobných věcí věnují ve volném času, seženou zápisníky, bloky, diáře, ale i takové lahůdky jako papírové kabelky,“ zmínila.
Součástí dne bude i několik zdarma přístupných workshopů. Zájemci se dozvědí, jaké jsou trendy v diářích, zkusí si vytvořit vlastní plakát nebo se naučí techniky hezkého psaní.

Světový den zvířat
KDY: sobota 5. října od 9.00
KDE: Zoo Brno
ZA KOLIK: běžné vstupné do zoo (dospělí 120 korun, děti 90 korun), lidé se zvířecím příjmením sleva

Mezinárodní den zvířat oslaví v sobotu lidé v brněnské zoo. Návštěvníci se mohou těšit na speciální naučnou stezku po zoo, kde se dozvědí nejrůznější zajímavosti ze zvířecí říše. Návštěvu zahrady si navíc lidé, kteří mají zvířecí příjmení, užijí za speciální jednorázovou cenu 10 korun.

Den otevřené dráhy
KDY: neděle 6. října od 8.30
KDE: Masarykův okruh, Brno
ZA KOLIK: vstup zdarma, jízdy za poplatek

Brněnský Masarykův okruh v neděli zakončuje sezonu celodenním programem pro návštěvníky. Zájemci se mohou těšit na jízdy veřejnosti a spolujízdu v závodním voze, nebo si vyzkoušet simulátor jízdy ve formuli 1. Po celý den bude také k dispozici motokárová dráha. Děti se zabaví na skákacím hradě. Na programu je i ukázka zásahu hasičů. Vstup na okruh je zdarma, jízdy za poplatek.