"Vzhledem ke skutečnosti, že v roce 2018 po soudním přepočtu došlo ke změně rozdělení mandátů a že zjištěná skutečnost se v obdržených hlasech lišila o stovky, se domníváme, že obdobná neúmyslná chyba mohla nastat i v letošním roce," uvedl na svém facebookovém profilu lídr Fakt Brno David Pokorný.

Brněnská primátorka Markéta Vaňková okomentovala dosavadní jednání o koalici na brněnském magistrátu.
Jednání o koalici v Brně: Vaňková se radí s Fialou. Víme, o čem a s kým jednala

Podle něj se některé volební okrsky stejného charakteru v podílu jejich hlasů významně liší a k nesprávné metodice došlo i při vyřazování neplatných hlasů. Částečně se podle Pokorného také překrývají volební okrsky s nižším podílem hlasů pro Fakt Brno s těmi, které vykazují větší podíl nevyužitých hlasů.

Výsledky voleb v Brně najdete ZDE

"Vzhledem k tomu a i s ohlédnutím na fakt, že pouhých osmadvacet hlasů by stačilo pro obdržení mandátů, máme za to, že je zde zvláště významná indicie, která nasvědčuje, že případné pochybení při sčítání odevzdaných hlasů by pravděpodobně vedlo ke změně rozdělení mandátů v zastupitelstvu," dodal Pokorný s tím, že netvrdí, že soud musí jejich návrhu vyhovět nebo že přepočtem se jim podaří mandáty získat.