Získali přes 41 procent hlasů a devět mandátů. „Tušil jsem, že uspějeme. Jsem místní rodák a viděl jsem i podle toho, jak se mnou lidé mluvili, že mají současného vedení dost. Ale nikdy jsem nepočítal s takovým náskokem," svěřil se Šlachta Deníku Rovnost.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY Z POHOŘELIC NAJDETE ZDE.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkODS, která doposud měla předchozí volební období starostu i místostarostu, získala pět mandátů, ANO, jež mělo také místostarostu čtyři. Další uskupení Moravané, Starostové a nezávislí a Naše Pohořelice s podporou mají jeden mandát.

Pětitisícové Pohořelice ležící pár desítek kilometrů od Brna nezapřou punc jihomoravského maloměsta. Letošní volební boj tady bude obzvlášť zajímavý.
Volební náboj v Pohořelicích: ustálené vedení radnice čelí Šlachtově popularitě

Vítěz voleb Šlachta už přemýšlí o složení koalice. „Budou nám chybět dva mandáty. Na tom, že jsme dostali čtyřicet procent hlasů, jde vidět, že lidé změnu chtějí a pokud to ostatní strany zase poskládají třeba po jednom mandátu, tak to teda nevím nevím," poznamenal Šlachta.