V minulém volebním období byl v této městské části místostarostou, který měl na starosti oblast životního prostředí, nově se ale zaměří na oblast bydlení. „Cítím jako největší deficit v bytovém rezortu. Tam je opravdu potřeba to začít řešít. Ze své pozice stavebního inženýra se chci věnovat bydlení. Životní prostředí si vezme Jana Šťastná, která se o to zajímá celou dobu a bude velmi kvalitní náhradou," zmínil Kunc.

Starosta Brna-středu Vojtěch Mencl.
Nová vláda nad Brnem-střed: vítězné Společně domluvilo spolupráci s ANO

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkŠťastná za Hlas bude uvolněnou místostarostkou. Statutárním místostarostou je René Novotný z ANO. Bude se věnovat oblasti kultury a sportu. Rezort školství a komunikace s obyvateli získal uvolněný místostarosta Štěpán Juránek za lidovce. Neuvolněným místostarostou s úkoly v oblasti bezpečnosti a veřejného pořádku se stal Václav Trojan za ANO, neuvolněnou místostarostkou v oblasti sociální a rodinné politiky je Lucie Grůzová za lidovce.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VOLEB V ŽIDENICÍCH SI MŮŽETE PROHLÉDNOUT ZDE

Kunc spoluprací s ANO částečně naváže na předchozí volební období. Přiznává však, že se hnutí ANO od té doby dost personálně změnilo. „Máme podepsanou i koaliční smlouvu, kde máme obsazení rady i rozdělení rezortů. Dopravu a územní plán bude mít na starosti neuvolněný radní Ondřej Skála," doplnil Kunc.

V zastupitelstvu Židenic zasednou také Piráti, občanští demokraté a koalice SPD, Trikolora, Moravané a nezávislí kandidáti.