Současný starosta Brna-středu Vojtěch Mencl Deníku Rovnost řekl, že je volební výsledek shodný s očekáváním koalice. „Představoval jsem si pětadvacet až třicet procent, samozřejmě jsem velmi rád, jak volby v naší městské části dopadly. Za to vděčím našim voličům a také kvalitní práci, kterou jsme po celou dobu odváděli,“ pochvaloval si výsledek Mencl.

Zároveň dodal, že je otevřený koaličnímu vyjednávání se všemi stranami, které voliči do zastupitelstva demokraticky zvolili.

Markéta Vaňková.
Koalice v Brně: známe termíny jednání. Dokážu si představit cokoli, říká Vaňková

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník

Poměrně překvapivého výsledku dosáhla v městské části koalice Pirátů, Zelených a Žít Brno. Do zastupitelstva se tam dostalo jedenáct kandidátů. „Vycházeli jsme v našich očekáváním z výsledků z minulých komunálních voleb, kdy naše strany dohromady získaly patnáct mandátů a mysleli jsme, že to letos budeme schopni obhájit,“ řekl David Oplatek kandidující za Zelené.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY VOLEB V BRNĚ-STŘEDU NAJDETE ZDE.

Naopak hnutí ANO a koalice KDU-ČSL se Starosty odešlo od voleb s výsledkem nepřesahujícím dvacet procent hlasů. Lídr kandidátky lidovců a Starostů a zároveň kandidát na starostu Brna-středu Filip Chvátal neskrýval ve volebním štábu koalice zklamání. „Věřili jsme, že budeme s počty hlasů na podobné úrovni jako ODS a Piráti," řekl Chvátal.