Současná šlapanická starostka Michaela Trněná získala s hnutím Čisté Šlapanice devět mandátů, ostatní kandidující subjekty jich mají osm. Právě to je jeden z důvodů proč chce navzdory většině přizvat ke spolupráci Nezávislé92, kteří disponují jedním mandátem. „Oslovili jsme takový subjekt, v němž vidíme největší potenciál dobré spolupráce po následující čtyři roky. Zda obhájím post starostky zatím netroufnu odhadovat, ačkoliv jsem na tu pozici kandidovala,“ nechala se slyšet Trněná.

Ilustrační foto
Koalici nepotřebují. V Ořešíně, Medlánkách a Žebětíně získali vítězové většinu

Ještě lepším výsledkem se může po volbách pyšnit starosta Židlochovic na Brněnsku Jan Vitula, který svůj post se stranou Vaše Židlochovice obhájil se ziskem devíti mandátů z patnácti. „Teprve nás čeká zasedání kandidátů, ale nemyslím, že bychom se s ostatními stranami nechtěli bavit. Naopak nejsme příliš velké město a chceme dát prostor také ostatním kandidátům. Jestli dostanou nějaké funkce ve vedení města, to zatím nevíme,“ konstatoval Vitula.

VÝSLEDEK VOLEB NA BRNĚNSKU NAJDETE ZDE

Zároveň přiznal, že zřejmě nic nestojí v cestě k tomu, aby se židlochovickým starostou stal znovu. „Nikdo nerozporoval, že bych post starosty neměl obhájit, takže to vypadá, že jím budu znovu. Jediný, s kým o spolupráci jednat nechceme, je hnutí Přísaha. To už je za hranicí slušného vkusu. Věřil jsem v náš úspěch, ale takový výsledek mě upřímně překvapil,“ pochvaloval si Vitula.