Druhý skončil kandidát hnutí ANO Petr Vokřál se sedmadvaceti procenty. “Předpokládal jsem, že to takto bude, Jiří Dušek versus Petr Vokřál. Samozřejmě bych byl radši, kdybych vítězil více. Na druhé kolo jsem ale už teď připravený a počítám s ním. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že vyhraju v prvním kole,” uvedl pro Deník Dušek.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY OBVODU 58 NAJDETE ZDE.

Před branou druhého kola senátních voleb v tomto obvodu zůstali brněnský městský architekt Michal Sedláček za lidovce a TOP 09, Zdeněk Koudelka kandidující za koalici Trikolory, Moravanů a SPD, místostarosta brněnské městské části Židenice Petr Kunc za Senátor 21 a Lucie Zajícová za Domov.

Kandidát na senátora mimo jiné s podporou ODS v obvodu Brno-město číslo 55 Tomáš Töpfer během odpoledne předehnal protikandidáta za hnutí ANO 2011 Bořka Semráda a zvítězil v prvním kole tohoto obvodu.„Byl jsem mezi dobrými kandidáty, velké většiny z nich si vážím jako soupeřů. Pro mě je nejpodstatnější, že vyhrál region. Pan kolega z Prahy oslovil třeba pětadvacet nebo třicet procent voličů, ale sedmdesát procent si pořád vybralo kandidáta z regionu. To je pro mě příjemným poselstvím,“ sdělil Semrád.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY OBVODU 55 NAJDETE ZDE.

Töpfer se v sobotu ze zdravotních důvodů do volebního štábu ODS v brněnské hospodě U Semináru nedostavil.

Už v prvním kole skončili svůj boj o Senát v obvodu číslo 55 kandidát Starostů Radomír Pavlíček, Pavel Trčala za Moravany a Moravské zemské hnutí, Tomáš Kotas za SPD, kandidát komunistů Bohumil Smutný a Petra Rédová Fajmonová z PRO 2022.