Kromě Černovických patriotů jsou součástí nové koalice také sociální demokraté, ANO, lidovci a občanští demokraté. „Oproti dosluhující koalici se k nám přidalo hnutí ANO, jinak jsme ve stejném složení. Co se týká rozdělení postů, mohu zatím potvrdit, že budu opět starostkou," okomentovala Quittová. Její pozice bude neuvolněná. Kromě funkce starostky současně zastává post poslankyně a voliči ji zvolili také do brněnského zastupitelstva.

Prioritou nově vzniklé koalice je především dokončení už rozdělaných projektů. „Více informací bude součástí programového prohlášení," nebyla Quittová konkrétnější.

Ilustrační foto
Šok pro muže z Brněnska: internetoví podvodníci ho připravili o dva miliony

Letošní vítěz voleb Společně pro Černovice byl v opozici už v uplynulém volebním období. Tehdejšího starostu a lídra spolku Ladislava Kotíka odvolali zastupitelé společně s celou radou v polovině loňského roku.

VÝSLEDEK VOLEB V ČERNOVICÍCH NAJDETE ZDE:

Černovické zastupitelstvo čítá celkem jednadvacet členů, nadpoloviční většinu dvanácti budou tvořit zástupci nově vzniklé koalice. Členové Společně pro Černovice už zrodnového vedení městské části okomentovali na sociálních sítích. Podle nich se dala dohromady nesourodá skupinka pěti subjektů napříč politickým spektrem bez jasného volebního programu.

MARIE BRÝŽOVÁ