Sociální demokraté v Brně představili lídry kandidátek i volební klip. Volby Hamáček označil za referendum, zda se budou zvyšovat daně všem, nebo jenom těm, kteří na to mají. Vládní ČSSD nese podle svého předsedy tíhu vládnutí s původně pravicovým hnutím ANO, které se podle něj v důsledku tlaku sociální demokracie do jisté míry stalo symbolem sociálního státu a levicové politiky. "Hnutí ANO je takový chameleon a je potřeba říci, že jsme to byli my, sociální demokracie, kteří jsme donutili Andreje Babiše a jeho ministry podporovat růst důchodů, zvýšení rodičovské, růst platů ve veřejné sféře," prohlásil předseda ČSSD, který na pódiu podobně jako další straníci vystoupil bez saka a v rozhalence.

Brněnští studenti sdružení kolem klimatického hnutí Fridays for Future demonstrovali za udržitelný rozvoj planety v centru Brna. K nim se přidala řada lidí, která sdílí obavy z klimatických změn a ekologických katastrof.
Brno zažilo stávku ekologických aktivistů. Požadovali klimatickou spravedlnost

Do sněmovních voleb 8. a 9. října se přihlásilo dvacet stran a hnutí a dvě koalice. Volební vítězství obhajuje hnutí ANO, jeho největšími soupeři jsou koalice Spolu a koalice Pirátů a Starostů. Poslanecká křesla obhajují rovněž SPD, KSČM a právě ČSSD.

V minulých volbách do dolní komory Parlamentu v říjnu 2017 zaznamenala ČSSD nejhorší výsledek ve volbách v samostatné ČR, skončila šestá - získala 7,27 procenta hlasů a 15 mandátů. Předchozí dvoje volby v letech 2010 a 2013 přitom vyhrála.