Předchozí
1 z 3
Další

Radek Preis, student, Brno.Zdroj: Deník/Terezie Sekáčová

Radek Preis

student

"Vlastně asi trochu chápu obě strany, sice je potřeba schválit nový zemní plán co nejdřív, ale taky je nutné, aby byl zpracovaný opravdu kvalitně. Město si nemůže dovolit protlačit projekt, který by akorát způsobil organizační problémy. Na druhou stranu tím trpí bydlení. To, kam se vyšplhaly ceny za pronájem, už začíná být opravdu neúnosné a je třeba rychle stavět."

Předvolební reportáž Brněnského deníku Rovnost z Brna se zaměřila na problém územního plánu.
Předvolební reportáž z Brna: politiky rozděluje neschválený územní plán

Markéta Vaňková, primátorka města Brna.Zdroj: Deník/Terezie Sekáčová

Markéta Vaňková

primátorka města Brna

"Není to tak, že bychom územní plán shodili ze stolu úplně, pouze jsem časem získala pocit, že už by tolik nevedl k rozvoji Brna. Přitom jsme o jeho zpracování debatovali už od února. Schválení nového územního plánu jsem od začátku svého mandátu vnímala jako prioritu, ten současný je již velmi zastaralý."

Kdo chce být primátor Brna? Podívejte se na kompletní kandidátky ZDE.

Filip Chvátal, městský radní pro oblast územního plánování, Brno.Zdroj: Deník/Terezie Sekáčová

Filip Chvátal

městský radní pro oblast územního plánování a rozvoje

"Domnívám se, že neschválení územního plánu bylo skutečně chybou. Hlavní argumenty proti se týkaly rizika vrácení některých pozemku převedených historicky ze Státního pozemkového úřadu. Tyto problémy ale řeší všechna velká města a nikdy nelze dle charakteru smluv předejít tomu, aby nevzniklo riziko, že by se některé pozemky musely vrátit a znovu by se požádalo o jejich bezúplatný převod."

Kompletní informace o volbách v Brně a na Brněnsku najdete ZDE.