Předchozí
1 z 3
Další

Zdeňka Jará.Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Zdeňka Jará

prodavačka

"Ke komunálním volbám půjdu, ale koho budu volit, to zatím nevím. Pana Šlachtu znám, byl to spolužák mojí dcery. Jako kluk byl mezi lidmi oblíbený. I teď je sympatický, ale jaký je člověk, to nevím. Určitě musel mít při svém působení v Praze ostré lokty, a to člověka změní. Je sympatický, ale to je i současný starosta Novák. Pan Svoboda byl taky hodný. Myslím, že lidé si nestěžují. Chybí tady ale koupaliště a dlouho tu chyběl také rentgen. Lidé museli dojíždět až do Židlochovic a bylo to pro ně složité. Od půlky září by ho sem ale měli přidat."

Pětitisícové Pohořelice ležící pár desítek kilometrů od Brna nezapřou punc jihomoravského maloměsta. Letošní volební boj tady bude obzvlášť zajímavý.
Volební náboj v Pohořelicích: ustálené vedení radnice čelí Šlachtově popularitě

Petr Rybecký.Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Petr Rybecký

zastupitel v Pohořelicích

"Místní pana Šlachtu vnímají velmi dobře, protože je to rodák a má velmi dobře nastavený program. Vše záleží na voličích, ale podle mě je to v Pohořelicích už dopředu dané. Otevřeně se zde předem utvářejí na radnici koalice. Současné vedení už má vše rozvržené a naplánované, i když volby ještě neproběhly. Nebudu proto předjímat Šlachtovi šance na úspěch, to u nás dělají jiní."

Kdo chce být starosta Pohořelic? Podívejte se na kompletní kandidátky ZDE.

Starosta Pohořelic Miroslav Novák.Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Miroslav Novák

starosta Pohořelic

"Panu Šlachtovi nahrává politická situace ve světě a v Česku. Radikálním a jednoduchým postojem strhne i lidi, kteří doteď nechodili ke komunálním volbám. Nejprve mě překvapilo, že vůbec kandiduje, protože původně chtěl do poslanecké sněmovny. Nevím, jestli je ze své pozice vhodnou osobou pro řešení komunálních problémů, ale je pravda, že na starostu žádná škola není. Myslím, že podporu některých mít bude, u někoho vůbec. Aby uspěl, musel by získat jedenáct mandátů z jednadvaceti a je otázka, zda to dokáže. Nevím, jestli má koaliční potenciál."

Kompletní informace o volbách na Brněnsku najdete ZDE.