Knihu letos vydali dvě brněnská nakladatelství Host a Druhé město. V pátek večer ji někteří z šestnácti autorů pokřtili v budově bývalé káznice na Cejlu. Na zahájení přečetl jednu z povídek herec Bolek Polívka.

Hasiči vysvobodili káčata z kanálu v Modřicích.
Káčata osvobodili z kanálu v Modřicích až hasiči. Pak je odnesli do přírody

Inspirací pro jednotlivé texty byly také příběhy vydávané v Rovnosti. "V knize jsou otištěny drobné novinové noticky, na základě kterých pak spisovatelé vytvořili povídky. Čtenář může v podstatě sledovat proces tvorby literárního textu. V této knížce se opravdu ukazuje, že Brno je centrem současné české literatury, a to díky autorům, kteří ji napsali," mínil ředitel nakladatelství Host Miroslav Balaštík.

Do knihy svými povídkami přispěla například Kateřina Tučková, Alena Mornštajnová, Martin Reiner nebo Jan Němec.

Workoutové hřiště v ulici Velkopavlovická na sídlišti Vinohrady.
Zacvičí si mladí i staří. Na novém venkovním cvičišti na sídlišti Vinohrady

Slavnosti se zúčastnila i primátorka města Markéta Vaňková. "Jako brněnská patriotka jsem velmi ráda, když vychází knihy o Brně. Jsem ráda, že na tuto knihu jsme jako město mohli i přispět. V úvodu knihy je o této lokalitě napsáno že, je to část města, která stále čeká na svoji šanci a já pevně věřím, že i díky těmto povídkám se o brněnském Bronxu začne mluvit víc, a to i v tom pozitivním směru," uvedla.