V inscenaci, kterou režíruje Ondřej Sokol, účinkují Petr Halberstadt, Jaromír Dulava, Václav Šanda, Bolek Polívka, Radim Fiala, Eva Novotná nebo Jakub Uličník.

Autorem hry je oceňovaný britsko-irský dramatik Martin McDonagh. „Albert Pierrepoint, kterého hraje Bolek Polívka, je reálnou historickou figurou a zřejmě celosvětově nejznámějším katem. Právě on totiž po norimberských procesech popravoval nacistické pohlaváry. Tím se z něj v Anglii stala vyloženě mýtická postava. Svoji aktivní kariéru ukončil asi v polovině padesátých let,“ popsal režisér Ondřej Sokol, který hru přeložil.

V Divadle Bolka Polívky pokřtili kalendář Proměny.
Chantal i Bolek u křtu kalendáře. Výtěžek z prodeje pomůže dětem v nemocnicích

Zmínil, že hlavní postavou je Harry Wade, jehož jméno je složeno ze jmen dvou v Británii rovněž slavných katů. „Napsaný ale není vyloženě jako kladný hrdina, takže myslím, že McDonagh se tím vyhnul tomu, aby to vysloveně byl jeden z nich a nemohlo tak dojít k žalobám,“ vysvětloval Sokol.

Bolek Polívka si spolupráci pochvaluje. „Při práci na této inscenaci se sešel skvělý režisér, vynikající scénograf, proslulý muzikant, renomovaná kostýmní výtvarnice, skvělé herečky a mimořádní herci zvučných jmen. Opravdový dreamteam, jehož členy se stali i tři mušketýři, kamarádi Luděk Horáček, Jaromír Barin Tichý a Norbert Komínek, ochotníci neboli herci z libosti, kteří s námi vstupují na jeviště,“ řekl Polívka.

Divadlo Bolka Polívky zahájilo novou sezonu turnajem v kuličkách.
OBRAZEM: Brněnské Divadlo Bolka Polívky zahájilo sezonu, turnajem v kuličkách

V mrazivé grotesce se rozvíjí střet starého a nového světa i katů, kteří si svou práci tak trochu vzali domů. Reprízy jsou na programu také čtvrtého a pětadvacátého dubna. Další představení pak budou pětadvacátého a šestadvacátého května, dále pak druhého června.