Vyznamenala se v hlavní roli Mirandolíny ve stejnojmenné komedii Carla Goldoniho na prknech divadla Reduta. Hlavní hrdinka je majitelkou hostince, která velice dobře rozumí podnikání. Do poniku míří mnoho mužů, které svou krásou okouzlila právě hostinská Mirandolína. Svého šarmu si je vědoma a když jednou do hostince přijede hrabě, kterého její krása nechává chadným, nechce to tak nechat. „S Mirandolínou si na jevišti dobře rozumíme, je v ní kus mě,“ směje se Groszmannová.

Komedii z italštiny přeložila sama. Postavu chtěla přiblížit dnešnímu divákovi. „Mirandolína v Redutě je odlišná. Měla jsem prostor vytvářet postavu modernější, pochopitelnější dnešnímu divákovi. Nechtěla jsem, aby před nimi stála postava z jiné doby. Moje ambice byla hrát současnou ženu,“ vysvětluje Groszmannová.

Jají výkon ocenila i předsedkyně činoherní poroty Jana Paterová. „Roli ztvárnila temperamentně, nejednoduše a s lehkým nadhledem,“ poznamenala.

Ilustrační foto.
Přeplněné hřbitovy v Brně: rozšíření i vznik nových, pohřbívat budou ke kořenům

Groszmannovou porotci vybrali do užší nominace. Výsledky pak vyhlásili o víkendu na online streamu, který nahradil tradiční předávání Thálií. "Když mi volali z herecké asociace, že jsem v užší nominaci, nesmírně mě to potěšilo. Užívala jsem si to. V den předání jsem byla přece jen napjatá, jak to dopadne. Nervozita byla," vzpomíná herečka.

Společně s ní ocenila porota i další dva brněnské divadelníky. V kategorii opera se ze stejné instituce může Thálií pyšnit Jana Šrejma Kačírková. Z činoherních herců získal ocenění Petr Štěpán z Městského divadla Brno.

Groszmannová se přesto pochybám nevyhla, nejtěžší pro ni byla zahajovací čtená zkouška. „Poprvé jsem slyšela kolegy číst text, na kterém jsem pracovala několik měsíců. Byla jsem připravena na kritiku. Ale byli na mě hodní," usmívá se.

Brno 17.11.2020 - lidé zapalují svíčky u morového sloupu na brněnském náměstí Svobody
Připomínka listopadových událostí: lidé na náměstí Svobody zapalovali svíčky

Následovaly hodiny a hodiny zkoušení, aby mohla v červených šatech poprvé vstoupit na prkna Reduty jako Mirandolína. "Během zkoušek je vždycky u komedií náročnější období před generálkami. Člověk musí ustát každodenní několikahodinové tempo střihové komedie. A když je více textu, což u Mirandolíny je, je potřeba být opravdu v dobré kondici," dodává Groszmannová.

Nejen jako Mirandolínu lidé Groszmannovou ještě uvidí v prosinci, pokud se rozvolní vládní opatření. "Nejbližší radost, až se otevře divadlo divákům, bude nová premiéra Milana Kundery Majitelé klíčů v režii Martina Glasera," těší se herečka.