Českou premiéru měla inscenace v roce 2006 v pražském Ungeltu v režii Zdeňka Duška. Nyní Dušek stejný titul nastudoval znovu a do role Lily Harrisonové znovu obsadil Chantal Poullain. „Je to dobře napsaná hra proložená tanečními čísly. Posunů v nové inscenaci moc není, protože většina věcí je předepsána přímo autorem včetně hudby. Nejpodstatnější změnou je herecká a vztahová rovina: snažíme se u Chantal hledat podtexty, které jsou nové pro situace vznikající právě díky Martinu Krausovi. Některé etudy už totiž měla zautomatizované,“ řekl režisér a doplnil, že v původním nastudování „tanečních hodin“ Poullain odehrála na šest set repríz.

Část z nich hostilo také brněnské Divadlo Bolka Polívky. „V Brně jsem „tančila“ s Pavlem Křížem a Oldřichem Kaiserem,“ vzpomněla dva ze svých hereckých partnerů v tomto titulu Poullain.

• Šest tanečních hodin v šesti týdnech: premiéra 17. června 2017 v 19.00 v brněnském Divadle Bolka Polívky na Jakubském nám.• Režie: Zdeněk Dušek. Autor hry: Richard Alfieri.
• Reprízy: 18. června v 19.00 a 27. července ve 20.00 (na letní scéně).

Čtyřiatřicetiletý Kraus tančí rád. Přesto se svěřil, že více jistý si je například v jízdě na koni. „To mi jde líp. Na tanci v této inscenaci je těžké, že se do něj místy promlouvá. Za nejtěžší považuji tango,“ řekl herec přezdívaný Český Belmondo. „Je to krásný text, který má v sobě mnoho lidských vlastností a proher, to je pro herce velká výzva,“ podotkl Kraus. Dodal, že v Brně zkouší rád a má na město krásné vzpomínky – před sedmi lety zde totiž dokončil studia na Janáčkově akademii múzických umění.

Chantal Poullain prozradila, že zkoušení je pro ni i navzdory počtu odehraných repríz náročné. „Každý si myslí, že když mám za sebou šest set repríz, vše je jednoduché. Není to tak. S Martinem je vše jinak, protože je mezi námi generační rozdíl. Vždyť Martin je podobně starý jako můj syn. Ale věřím si a baví mě to,“ dodala šedesátiletá Poullain.

Sobotní premiéra začíná v sedm hodin večer v Divadle Bolka Polívky, první repríza je v neděli a poté 27. července na Letní scéně Divadla Bolka Polívky, která vznikne v prostoru Biskupského dvora u Zelného trhu.