Na festivalu Corea zahrál naposledy loni společně s Bobbym McFerrinem ve vyprodané hale Vodova. „Tentokrát na festival přijede s triem, v němž mu sekundují basový mistr triové disciplíny Eddie Gomez a nejvyhledávanější současný jazzový bubeník Brian Blade," řekl umělecký ředitel JazzFestu Vilém Spilka.

Květnový koncert bude hostit Bobycentrum. „Limitovanou vánoční sérii vstupenek nabízíme v cenách od 390 korun, v prodeji je na webu www.nejkoncerty.cz, v prodejní síti Ticketportal a v běžných kamenných předprodejích," upřesnil mluvčí přehlídky Radek Babička.

Koncert Chicka Corey je součástí přehlídky JazzFestBrno. Corea vystoupí 4. května 2017 v Bobycentru. Lístky jsou v předprodeji od 390 korun.

Úspěchů hudební legendy Corea dosáhl už v sedmdesátých letech, kdy jazz formoval nahrávkami jedné ze svých nejúspěšnějších kapel Return to Forever. Respekt mezi jazzmany si přitom získal ještě dřív, a to jako vynikající pianista v šedesátých letech. Svoji kariéru odstartoval v kapelách Stana Getze, Sarah Vaughan a Milese Davise. „Měl jsem obrovské štěstí, že jsem mohl doprovázet takové velikány," vzpomněl Corea na své začátky. „Mám pocit, že jsem dostal jedinečnou příležitost rozvinout svůj vlastní přístup k hudbě i umění jako takovému. Dostalo se mi inspirace od vynikajících muzikantů a mohl jsem nahlédnout i do kapelnické kuchyně. Spolupráce s někým, kdo dělá něco, v čem chcete být dobří i vy, na té nejvyšší úrovni, je standardní cestou ke zlepšení. Naučíte se základní prostředky a pak si s nimi můžete nakládat dle vlastní vůle," uvedl Corea. Legendární Miles Davis Coreovi umožnil podílet se na zásadních jazzových nahrávkách, jakými byly In 
A Silent Way a Bitches Brew. „Druhé jmenované se na konci šedesátých prodalo více než milión výlisků a stala se nejprodávanější jazzovou nahrávkou v době svého vzniku," dodal Spilka.

Podle organizátorů pětasedmdesátiletý umělec nepolevuje ve svém vlivu na současnou scénu, což potvrzují ceny Grammy, jež v posledních letech získává. 
„V roce 2012 dostal hned dvě ceny Grammy a ceny za rok 2014 zaujímají v Coreově sbírce Grammy Awards neuvěřitelná čísla 21 a 22, získal je za album Trilogy – nejlepší jazzové instrumentální album a Fingerprints – nejlepší improvizované jazzové sólo," uvedl výkonný ředitel festivalu Vlastimil Trllo.

Další program 16. ročníku festivalu pořadatelé upřesní. „Jisté je, že JazzFestBrno v průběhu jara nabídne nejméně deset hudebních večerů, při nichž se představí světoví umělci i špička domácí jazzové scény," dodal Babička.