Novou koncertní show s projekcemi a speciálním osvětlením, na níž se posluchačům dostane těch nejvybranějších skladeb z repertoáru Divokýho Billa, slibuje dvojkoncert v brněnském Semilasse. Osm hudebníků z Úval u Prahy svým moravským fanouškům ve čtvrtek a v pátek představí své nejnovější album Mlsná.

„V zásadě budou oba koncerty stejné. Jen jeden rozdíl mezi nimi bude, a to ten, že čtvrteční je náš 900. v pořadí, což nejspíš oslavíme. Pro fanoušky máme připravenou skvělou šou,“ uvedl člen kapely, zpěvák a hráč na akustickou kytaru Roman Procházka.

Skupina, která před dvěma lety oslavila své desetileté výročí, ve svých písních propojuje žánry folku, rocku a keltské hudby. V pořadí pátá deska kapely Divokej Bill s názvem Mlsná vyšla v listopadu loňského roku a k singlu Batalion vznikl speciální klip, který natočil režisér Jan Bártek – držitel ceny Anděl 2008 za nejlepší klip roku. „Odezvy na desku jsou zatím všude kladné, z čehož máme radost. Pracovali jsme na ní téměř dva roky, takže jsme rádi, že to nakonec vše dobře dopadlo,“ uvedl Procházka.

Turné si Divokej Bill rozložil do tří částí. První začala v březnu, pomyslným předělem je polovina května, kdy je připraveno vystoupení v Incheba areně. Poté se turné přesune do venkovních prostor a v říjnu se opět vrátí do koncertních sálů. O tom, že program kapely je nabitý, svědčí i počet koncertů – od března do srpna jich má skupina přes čtyřicet, přesto si členové kapely nestýskají. „Nemyslím, že by to bylo příliš. V minulosti jsme jezdili i přes sto koncertů do roka, takže letos je to spíš volnější. Uvidíme, co bude na podzim,“ říká Procházka a svěřuje se, že účast na letních festivalech letos Divokej Bill neplánuje.

„Letošní festivaly jsme kromě dvou, Rock for People a Ouvalskýho bigbítu, odřekli. Chceme se soustředit na samostatné koncerty a dát lidem plnohodnotnou šou. To se nám na festivalech vzhledem k nedostatku časového prostoru nepodaří,“ dodává Procházka.

Divokej bill v Brně

Koncert: Divokem Bill (turné k albu Mlsná), jako předkapela vystoupí skupina Mother's Angels
Datum: 8. a 9. dubna, 20.00 hod.
Místo: Kulturní centrum Semilasso, Brno­Královo pole
Vstupné: 225,– Kč (v předprodeji) a 250,– Kč (na místě)

Program čtvrtečního i pátečního večera zahájí v osm hodin večer Mother's Angels. Tuto mladou kapelu z Litomyšle Divokej Bill „objevil“ před dvěma lety na festivalu České hrady. Jako jedna ze čtyř skupin se tak Mother's Angels připojuje k letošnímu turné Divokýho Billa. „Předkapela zahraje ve čtvrtek i v pátek asi pětačtyřicet minut, po krátké přestavbě pódia pak vystoupí Divokej Bill. Závěr koncertu odhadujeme na jedenáctou hodinu večerní,“ uvedla organizátorka akce Martina Kozlovská.

Dva koncerty po sobě se pořadatelé rozhodli uspořádat pro velký zájem brněnských fanoušků. „Zatím se více prodávají lístky na pátek. Na obě vystoupení lze koupit lístky i na místě. Vstup do Semilassa je možný už od sedmi hodin večer,“ dodala Kozlovská.