Festival nabídne mnoho zvučných jmen. „Mám velkou radost, že můžeme prozradit jména dalších hvězdných hostů. Druhý ročník naší populární akce bude totiž zajímavými jmény nabitý. Fanoušci se mohou těšit na ikonu seriálu Superman, amerického herce Deana Caina,“ popsal Pavel Renčín. Je marketingovým ředitelem pořádající společnosti. Kromě toho dorazí i herci ze seriálu Hvězdná brána Connor Trinneer a Michael Shanksov.

K vidění budou i herci z českých pohádek. Dorazí představitel českých králů či princů Jan Čenský a společně s ním diváky uvítají herečky Naďa Konvalinková a Ivana Andrlová. „Přijde mi dobré, že tam budou zastoupeny české pohádky. Ale pro mě jsou hlavním lákadlem superhrdinové. To si myslím, že je nejvíce zajímavé,“ řekl například jeden z fanoušků fantasy Oldřich Horák.

| Video: Youtube

Setkání se známými tvářemi doplní i soutěž cosplay, tedy převleky a napodobování oblíbených postav. Dále mohou diváci soutěžit ve videohrách nebo navštívit workshopy a různé tematické výstavy. „Programové linie se budou věnovat fenoménům jako manga, anime a japonská kultura, Star Wars, Stargate, Pán času i další sci-fi. Samozřejmě nebudou chybět ani Harry Potter, Pán prstenů a jiné fantasy,“ uvedl programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Pro návštěvníky bude také připraveno povídání o známých videohrách, literárním světě, komiksech ze světa Marvel a DC nebo o speciální expozici od Hvězdárny a planetária Brno. Lidé si budou moci zakoupit díla umělců z různých zemí nebo populární merch. Dále autoři festivalu chystají velkou herní část, kde si kromě videoher a virtuální reality budou moci návštěvnici vyzkoušet deskové a karetní hry nebo se zamyslet nad různými hlavolamy.

Akce potrvá celý víkend od soboty 21. října do neděle 22. října. Vstupenky si lidé mohou zakoupit i na webové stránce festivalu.

NEPŘEHLÉDNĚTE DALŠÍ TÉMATA PRO BRNO:

Záběry dokumentují posun prací na VMO Tomkovo náměstí v Brně v uplynulém měsíci. | Video: Ředitelství silnic a dálnic