Adaptace sálu na divadelní provoz zahrnuje úpravy současného sociálního zázemí a šaten pro účinkující, rozšíření jeviště nebo přípravu kavárenského zázemí.

„I když se přihlásil pouze jeden uchazeč, samozřejmě se standardně posuzovala jeho kvalifikace, kontrolovalo se splnění zadávacích podmínek a celková výhodnost nabídky. Nyní ještě musíme dodržet nezbytné administrativní lhůty, práce pak potrvají šestnáct týdnů od předání staveniště. Divadlo Bolka Polívky by v sále Břetislava Bakaly mělo hrát od jara příštího roku,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Brněnské Divadlo Bolka Polívky zahájilo se začátkem září jubilejní třicátou divadelní sezónu. Podmínky však mají provizorní, dočasně hrají v židenickém dělnickém domě.
Fronta na vstupenky, Divadlo Bolka Polívky v Brně táhne navzdory stěhování

Náklady na úpravy Sálu Břetislava Bakaly jsou 9,8 milionu korun bez daně. Na požadavcích na úpravy se podílel i budoucí provozovatel sálu, z části bude využité stávající vybavení z Jakubského náměstí.

Budova na Jakubském náměstí má nevyhovující statický stav. V provozu nicméně nadále zůstává pokladna, foyer divadla a vyhledávaný podnik Poslední leč.

Divadlo v současné době prozatimně působí v Dělnickém domě v Jamborově ulici v Židenicích. „Respektujeme tamní programovou linii a jsme vděční za poskytnutí prostor, příjemnou spolupráci a maximální vstřícnost. Navzdory okolnostem tak můžeme 18. listopadu uvést premiéru hry Oheň a popel Christophera Hamptona podle novely Sándora Máraie. V režii Romana Poláka se představí Martin Huba, Jiří Dvořák, Drahomíra Hofmanová a Kristýna Štarhová v alternaci s Wlastou Laurou Laurenčíkovou,“ zmínil nedávno principál divadla Bolek Polívka.

Zdroj: Lukáš Vídeňský / Divadlo Bolka Polívky