Jeden koncert s dvojitou porcí dobré muziky v podání Divokýho Billa a Tří sester dnes čeká všechny, kteří zavítají na výstaviště. Svým brněnským fanouškům tak kapely představí tříhodinovou hudební a světelnou show.

„Skupiny Divokej Bill a Tři sestry vyrazily na Turné pro radost po dlouhých čtyřech letech. Celkem mají v plánu deset vystoupení v deseti městech České republiky. Brno se stane jejich předposlední zastávkou, o den později mají koncert už jen v Liberci,“ upřesnila program Martina Kozlovská z agentury A­Beat, která kromě dnešního vystoupení pořádala například také brněnský koncert Divokýho Billa a The Levellers. Dodala, že poté, kdy si Divokej Bill i Tři sestry pochvalovali atmosféru výstaviště, už jejich společné koncerty nebudou pořádat v hale Vodova, ale v prostorách pavilonu.

Nové skladby jako překvapení

Úvalská kapela Divokej Bill oslavila letos deset let své existence a současně pracuje na přípravě nového alba. „Na Turné pro radost Divokej Bill zařadí i několik nových písní, a to jako ochutnávku z příprav nové desky,“ dodala Kozlovská.

Kapela Divokej Bill byla založena v roce 1997, a to z trosek kapely Wáša a již existujícího o dva roky staršího Medvěda 009. Teprve skupina Divokej Bill, v obsazení Vašek Bláha (kytara, zpěv), Ondra Pospíšil (banjo, zpěv), Míla „Jurda“ Jurač (basa, zpěv) a Ota Smrkovský (bicí), dala hlavy dohromady a sestavila asi desetipísňový program, se kterým začala kapela sporadicky objíždět menší kluby a hospody ve svém okolí. Mezi hity, s kterými Divokej Bill boduje v českých hitparádách i u svých fanoušků, patří například písně Pocit, Plakala, Čmelák, Parní stroj anebo Svatá pravda.

Dnešní koncert jako první zahájí Tři sestry, česká hudební skupina hrající původně punk, která vznikla v roce 1982. „I když koncert začne v osm hodin večer, mohou návštěvníci přijít už od šesti hodin. A nejen kvůli tomu, aby si mohli v klidu odložit v šatně a najít si místo, ale aby pak nemuseli čelit návalům u vstupu pavilonu, ke kterému je přístup hlavní branou směrem od Mendlova náměstí,“ uvedla Kozlovská.

Pub rock pro brněnské fanoušky

Skupina Tři sestry inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punkrock a občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec. Dalšími členy jsou Veronika Borovková (Supice), Tomáš Doležal (Ing. Magor) a další. Někdy se styl této kapely označuje také jako pub rock, a to pro její texty s hospodskou tematikou.

V Brně Tři sestry odehrají to nejlepší ze svého repertoáru, z něhož jsou nejznámější skladby jako Pijánovka, Dederon, Život je takovej, Kovárna, Kelti, Aida či Homosexuál. Návštěvníci koncertu si mohou lístek koupit buď přímo na místě za tři sta dvacet korun, nebo ještě v dopoledním předprodeji, kde stojí o čtyřicet korun méně. „Prodaných zatím máme dva tisíce šest set vstupenek, v prodeji je tedy ještě okolo tisíce lístků,“ dodala Kozlovská.