Diváci si před začátkem promítání koupí vstupenku na daný film, jako by si kupovali lístek do kina. Za nejlevnější zaplatí sto korun. Na e-mail jim následně přijde odkaz na stream, kde film shlédnou. Vstupenku si mohou koupit nejpozději deset minut před začátkem představení.

Zástupci pěti kin projektem reagovali na uzavření kinosálů kvůli hrozbě šíření nákazy koronavirem. „Divákům nabízíme alternativu, jak mohou přijít do kina. Snažíme se, aby s kinem neztratili kontakt a věděli, že kino funguje i přes současné zavření. Divák má možnost podívat se v klidu na film, který je pro něho speciálně připravený," vysvětlil ředitel Univerzitního kina Scala Radek Pernica.

Pokud si lidé zakoupí vstupenku s předstihem, získají odkaz na stream třicet minut před začátkem vysílání a díky tomu si tak užijí chat před filmem. Základní vstupenka stojí sto korun, ale na výběr jsou různé cenové kategorie, pokud chtějí diváci kino ve stávající situaci podpořit. Ve společném chatu se mohou diváci bavit v průběhu promítání a po jeho konci si tam vymění názory a dojmy z filmu.

Projekt Moje kino Live potrvá po celou dobu stávajících opatření, mezi které patří právě i uzavření kin. Kromě Univerzitního kina Scala se do něj zapojila také tři pražská a jedno královéhradecké kino.