Dnes už lehce prošedivělý interpret, který svým uhrančivým vzhledem připomíná Indiána, se narodil v italské Pavii v roce 1947 jako Gianpiero Anelli. Živil se jako instalatér a v šedesátých letech vystupoval s rockovou skupinou Le Calamite.

Drupiho sólová kariéra však odstartovala až na festivalu San Remo 1973, kde ohromil s písní Vado via. „Tato píseň rychle zabodovala v americké i britské singlové hitparádě a vlastně přes noc zahájila Drupiho kariéru. Od té doby začal sklízet úspěchy s celou řadou dalších písní," připomněl začátky Drupiho sólové dráhy hudební publicista Tomáš Parkan.

Drupiho písničky rychle zdomácněly i v tehdejším Československu, kde poprvé vystoupil v roce 1977 na Bratislavské lyře. Koncem sedmdesátých let u nás koncertoval s Hanou Zagorovou, se kterou nazpíval slavný duet Setkání.

Na koncertě v brněnském Bobycentru nabídne Drupi právě průřez svojí tvorbou od sedmdesátých let až do současnosti. Za čtyřicet let kariéry vydal okolo dvaceti alb, z toho zatím poslední Fuori Target v roce 2007.

„Ve dvouhodinovém programu zazpívá Drupi všechny svoje největší hity včetně Vado via, Piccola e fragile, Sambariò, Due, Rimani nebo Torero. Dojde i na píseň Sereno è, kterou v českém zpracování nazpíval Karel Gott pod názvem Je jaká je," přiblížila obsah zítřejšího koncertu Kateřina Červinková z pořádající agentury Brnokoncert. Dodala, že Drupiho doprovodí v Brně jeho osmičlenná kapela.

Charakteristický chraplavý hlas předurčil Drupiho od začátku pro interpretaci milostných balad, kterou bodoval hlavně u žen. „Za totality byl Drupi jedním z mála umělců mimo komunistický blok, který u nás pravidelně vystupoval. Takže jeho jižanská vizáž, charisma a líbivé písničky pro nás byly tehdy úplným zjevením. Těším se, že si na to na brněnském koncertě zavzpomínám. Jsem zvědavá, jestli mu to zpívá pořád stejně dobře," řekla jedna z návštěvnic pátečního koncertu Marie Navrátilová z Brna.

Jako speciální host vystoupí na koncertě česká zpěvačka Marcela Holanová. „Holanová dala nedávno opět dohromady kapelu, se kterou zpívala dříve. Koncert zahájí asi pětačtyřiceti­minutovým blokem, na kterém zazní starší písničky i ukázky z posledního alba Jestli je na nebi Bůh. Sólově zazpívá duet Čau, lásko známý z verze s Karlem Gottem," uvedla Červinková. Doplnila, že po skončení koncertu naváže autogramiáda, na které se Drupi podepíše fanouškům.

Brněnský koncert Drupiho a Marcely Holanové začíná v Bobycentru v pátek od sedmi hodin večer. „Vstupenky prodáváme v několika cenových relacích podle místa v sále. K dostání ještě jsou, pořídit se dají v předprodeji nebo na místě před začátkem koncertu," upřesnila aktuální stav předprodeje Červinková.

rámeček

Akce: koncert italského zpěváka Drupiho (po skončení programu následuje autogramiáda)

Host: zpěvačka Marcela Holanová

Kdy: pátek 7. prosince 2012, začátek v 19.00 hodin

Kde: Bobycentrum, Sportovní 2a, Brno

Vstupné: od 400 do 2 040 korun (k dostání v předprodejních sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketart nebo na místě před začátkem)