Nová scéna najde zázemí v prostorách Divadla Koráb v Domě U Tří knížat. „Prostory Divadla Koráb jsou jedinečné a přes večery byly nevyužité. Taková nabídka nešla odmítnout,“ sdělil Michálek. Sál pojme pouhých padesát diváků. Nízká kapacita znamená, že herci budou k publiku výrazně blíže. Atmosféra má tedy být výrazně intimnější než v klasických velkých divadlech.

Brňané vnímají otevření nového divadla různě. „Jsem trošku skeptický. Je tu velká konkurence. Myslím, že v Brně už máme divadel spoustu. Nejsem si jistý, jestli potřebujeme další,“ reagoval například Filip Zukal.

Vítěz je slovenský komediální seriál v réžii Jana Hřebejka, který měl premiéru 4. září 2023 na streamovací platformě.
Festival Serial Killer v Brně. Diváky pozve na Orlí, do tržnice nebo kabaretu

Jiní naopak divadlo vítají a z plánovaného otevření mají radost. „Myslím, že jde o skvělý projekt. Kultury není nikdy dost a nová scéna v centru Brna zní opravdu lákavě. Ráda si tam zajdu," neskrývala nadšení Dagmar Horáková.

Michálek sazí na odlišnost od konkurence. „S tím, že je Brno divadly trošku přesycené, bych možná i souhlasil. Ale naše divadlo bude odlišné, specifické a herecké. U nás diváci navštíví komorní prostor a prožijí blízké potkání s herci. Jde o jednoduše zařízený sál, kde publikum zažije intenzivní zážitek,“ slíbil.

Cenu Františka Filipovského za dabing v roce 2023 získal brněnský herec Zdeněk Junák.
Četník, doktor i detektiv. Brněnský herec Zdeněk Junák získal cenu za dabing

Nové divadlo si klade za cíl uvádět pouze původní hry. „Chceme, aby texty her byly napsané pro toto divadlo. Budeme hrát vážné věci i komedie, ale půjde o původní díla,“ potvrdil Michálek.

Zdroj: Youtube

Prvním kusem, na který už se dají koupit v předprodeji lístky, bude zaběhnutá hra s názvem Válka Roseových nebude! Diváci ji uvidí 30. září. Michálek toto představení v minulosti uvedl v Divadle Zlín. Oba manželé v něm hrají sami o sobě. První premiérová hra s názvem Táto izba sa nedá zjesť je v plánu na začátek prosince.