Kniha má podtitul Třináct příběhů s přílohami a název 13! se čte jako Třináct faktoriál. „Čtenáři jsou ke sbírkám povídek někdy skeptičtí. Připadá jim, že je to takový ten žánr sotva-to-začalo-tak-to-skončí. A tak jsem na konec knihy zařadil ke každé povídce ještě takový bonus,“ přiblížil Tomeš, který je bývalý novinář a editor Brněnského deníku Rovnost.

Autorkou ilustrací a celkové podoby knihy je grafička a ilustrátorka Lemka Otáhalová, která dala vizuální tvar i humornému románu Až na ten konec dobrý.

| Video: Youtube

Právě za tuto knihu o smrti Tomeš získal v loňském roce Cenu čtenářů Magnesie Litery 2022. „Myslím, že, i když je o smrti, je v té knize všechno, co patří k životu. Láska, sex, sranda, smutek, vesmír i zázrak," řekl Tomeš loni v rozhovoru pro Brněnský deník Rovnost.

Stand-up komik z Brna chystá na úterý 24. října také oneman show Tomešou v brněnském Semilasse. Začíná v sedm hodin večer.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Architektonickou cennost skrývá Brno téměř ve svém centru. V bohatě zdobeném secesním domě pobýval třeba architekt Dušan Jurkovič. Stavbu lidé najdou v ulici Veveří. | Video: Deník/Robin Fajmon