Parov Stelar jsou jednou z nejslavnějších kapel současného elektroswingu. „Jsou hlavními hvězdami mnoha světových festivalů a těší nás, že je můžeme znovu představit i v Brně, tentokrát na turné k novému albu The Burning Spider. Vystoupí v pátek 20. října 2017 v pavilonu G1, který před dvěma lety vyprodali a loni podobný triumf zopakovali v pavilonu B,“ potvrdil informaci Dalin Vajčner z pořádající agentury II&ME.

Na novém albu Parov Stelar odhalují nečekané stránky své hudby. Podle zakladatele kapely Marcuse Füredera deska otevírá novou kapitolu svého výzkumu zvuku založeného na samplech historické, většinou swingové hudby. „Mnoho z unikátního soundu, který fanoušci milují, zůstává, ale vlivy a odkazy se rozšiřují více k blues a jazzu. Jako bonus jsou na albu tři klasické skladby Parov Stelar s mírnou dávkou swingu,“ uvedl dvaačtyřicetiletý rakouský hudebník, producent a DJ Marcus Füreder.

A proč své album kapela nazvala právě The Burning Spider? „Je to metafora. Nehoří jen pavouk, ale celá síť. Symbolizuje to naši silnou vůli osvobodit se z pavoučí sítě očekávání a zároveň inspiraci ohněm kreativity,“ dodal Füreder.

Právě nové skladby z aktuální desky v Brně zazní. „Nebude to žádný koncert na dvě hodiny, ale půjde o velkou show s hosty. Začínáme v osm hodin večer a končíme ve 4.00 ráno,“ podotkl Vajčner.

Vstupenky na říjnový koncert lze koupit od 790 korun v předprodeji sítě Ticketpro. K dispozici jsou i lístky za 990 korun s přístupem na galerii.

O skupině Parov Stelar Band
• Parov Stelar je rakouský hudebník, producent a DJ z Lince. Patří k nejvýznamnějším postavám electro swingu a založil skupinu Parov Stelar Band.
• Spojením elektronické hudby s živými nástroji a specifickou atmosférou, vycházející ze 30. let 20. století, vytváří nezaměnitelné melodie.
• Jeho hudba je často využívána jako doprovod pro televizní reklamy či televizní pořady.